Izoly pişmanlığı

Selamlar, geçenlerde bir tanıdığım bana Izoly Legend isiminde içinde i3 10100F işlemci olan bir sistem gönderdi, bu sistem alınır mı diye, açıp bir bakayım dedim nasılmış, her halde Allah yolunda ilerlemeye başladılar diye düşündüm, ama durum hiç de öyle değildi, gelin neden alınmaz anlatayım(Örnek Sistem:https://www.hepsiburada.com/izoly-l...os-24-fhd-masaustu-bilgisayar-pm-HB000018ALSV)

Screenshot_37.png

Evet, görmüş olduğunuz resimde sarı kısımda yazılan şeye bakın, gerçekten çok kaliteli dolandırıyorlar.
Yani biz bu yazıdan ne anlıyoruz:
-10. nesil işlemci yoktu, 3. nesil gönderdik. RX 550 yoktu, GT 710 gönderdik, 8 GB 2400 MHz RAM yoktu, 4 GB 800 MHz RAM yolladık.
Yani diyelim ben bir bilgisayar alacağım, bakıyorum ve bu bilgisayar önüme çıktı. Işıklı falan, güzele benziyor diyorum, hem monitör ve klavye-farede bilgisayara dahil olduğu için almak istiyorum, bana yazık değil mi? Çocuk bir hevesle aldığını bin üzüntüyle karşılıyor. Hem bu olaydan etkilenen bir sürü kişi var.

Screenshot_39.png

Screenshot_40.png

Bunlar gibi birçok şikayet var.
Koyuyorlar içine 1. nesil i5, PSU yerine bir C4 koyuyorlar, ismi cismi duyulmayan bir marka SSD koyuyorlar, SSD dediğime bakmayın SD Kart gibi çalışıyorlar, koyuyorlar 8 GB 1333 MHz DDR2 RAM. Ama iki üç RGB ekleyince dünyanın en fiyat performans oyuncu bilgisayarı oluyor, bir de hediye gönderip milleti sevindiriyorlar ya, en kötüsü de bu. Klavye ve fareyi de ışıklı yapıyorlar, oyuncu bilgisayarı diye satıyorlar.

Uzun lafın kısası arkadaşlar, Turbox-İzoly-Dragos vs. markaları almayın, aldırmayın!

Kusura bakmayın yanlış anlamışım, kızgın ifadeyi geri aldım. Ama hala ne demek istediğinizi tam anlamadım.

Hocam diyorum ki adam N11 güvenilir demiş ama bence gerçekte N11’de botlar var esas N11 çakma yorumlarla dolu yani adam yalan söylüyor sırf sponsor olduğu için. Zaten N11’deki bot oldukları da botun mesajından belli yani:”i5 3. nesil bu fiyata zor” demiş ama 3. nesil bildiğiniz dinozor çağından kalma işlemci.

Alan alır hocam. Kimdi, bir çocuk vardı İzoly bilgisayar almış herkes kazık demiş. ''Neden kazık diyorsunuz ?'' vs. demiş. Babası ile İzoly şirketini ziyaret etmişler giderken babası ''bundan daha iyisini bulursa gelsinler alsınlar'' demişti. Ne gülmüştüm. İyi olmuş 4200 tl yi çöpe atmışlardı. Gram acımamıştım

Alan alır hocam. Kimdi, bir çocuk vardı Izoly bilgisayar almış herkes kazık demiş. "Neden kazık diyorsunuz?" vs. demiş. Babası ile Izoly şirketini ziyaret etmişler giderken babası "bundan daha iyisini bulursa gelsinler alsınlar" demişti. Ne gülmüştüm. İyi olmuş 4200 TL'yi çöpe atmışlardı. Gram acımamıştım

Hocam milletin parasının çöpe gitmemesi için çalışmalar yapıyoruz, eğer bu çalışmalara rağmen alacaklarsa alsınlar. Para onun parası, ister çöpe atar, ister yatırım yapar.

Her şeyden öte parça değişimlerinden önce müşteriyi arayıp bilgilendirmeleri gerekmiyor mu? Ben mi yanlış biliyorum? Neye güvenerek bunu yapabiliyorlar? Hayır bariz bir şekilde ne kadar açıklama yaparlarsa yapsınlar bir dolandırıcılık söz konusu. Bildiğiniz vaat edilen minimum 3 parça (işlemci, ana kart ve RAM) değiştirilmiş. Eee değiştirilmeyen ne kaldı? Ne olursa olsun ne denli açıklama yaparsanız yapın bunu yolda geçen adamada anlatsanız dolandırıcılık der bu olaya. Ülkemizde araştırma sıkıntısı gerçekten var. Elimizin altında İnternet gibi bir nimet varken araştırmadan bir şey alanlara hayretler içerisinde bakıyorum. USB bellek alırken bile 2 gün araştırıp alan birisiyim.

Konu gerçek mi? Ne bir fotoğraf var ne de başka bir şey. Ürünü siz mi aldınız?

Hayır, bir tanıdığım satın almış ve şu an uğraşıyorlar, hakk-ı mustaki.

Her şeyden öte parça değişimlerinden önce müşteriyi arayıp bilgilendirmeleri gerekmiyor mu? Ben mi yanlış biliyorum? Neye güvenerek bunu yapabiliyorlar? Hayır bariz bir şekilde ne kadar açıklama yaparlarsa yapsınlar bir dolandırıcılık söz konusu. Bildiğiniz vaat edilen minimum 3 parça (işlemci, anakart ve RAM) değiştirilmiş. Eee değiştirilmeyen ne kaldı? Ne olursa olsun ne denli açıklama yaparsanız yapın bunu yolda geçen adamada anlatsanız dolandırıcılık der bu olaya. Ülkemizde araştırma sıkıntısı gerçekten var. Elimizin altında İnternet gibi bir nimet varken araştırmadan bir şey alanlara hayretler içerisinde bakıyorum. USB bellek alırken bile 2 gün araştırıp alan birisiyim.

Evet hocam, sonra iade etmeye çalışınca bizim sözleşmemiz de yazıyor diyorlar, dolandırıyorlar ama çok kaliteli dolandırıyorlar.

Evet hocam, sonra iade etmeye çalışınca bizim sözleşmemiz de yazıyor diyorlar, dolandırıyorlar ama çok kaliteli dolandırıyorlar.
Konuyu okuyunca nedense sinir katsayım arttı. Neyin sözleşmesi bu kardeşim? Parasını verdiğimiz ürünün içerikleri bariz bir şekilde yazıyorken sözleşme var diye kafanıza göre değiştiremezsiniz öyle. En azından ''elimizde şu şu parça yok şunlarla değiştiriyoruz kabul ediyor musunuz?'' gibisinden bir bilgilendirilme yapılmalı ve yapılıyorsa da ederi kadar indirim sağlanmalı. Bazı firmalar hatta elinde parça kalmadığında üst model işlemciyi bedava veyahut kayda değer bir indirimle değiştiriyor. Ee bu firmalar düşünemiyor mu ''sözleşmeyi''? Her firma yapsın bunu o zaman? İnternetten kaymak sipariş edelim kaymak yoktu diye yoğurt gelsin. Umarım tanıdığınız bu işin sonuna kadar gider yoksa da hiç üzülmem haline açıkçası, ters taraflarıma güler geçerim.

Konuyu okuyunca nedense sinir katsayım arttı. Neyin sözleşmesi bu kardeşim? Parasını verdiğimiz ürünün içerikleri bariz bir şekilde yazıyorken sözleşme var diye kafanıza göre değiştiremezsiniz öyle. En azından "elimizde şu şu parça yok şunlarla değiştiriyoruz kabul ediyor musunuz?" gibisinden bir bilgilendirilme yapılmalı ve yapılıyorsa da ederi kadar indirim sağlanmalı. Bazı firmalar hatta elinde parça kalmadığında üst model işlemciyi bedava veyahut kayda değer bir indirimle değiştiriyor. Ee bu firmalar düşünemiyor mu "sözleşmeyi"? Her firma yapsın bunu o zaman? İnternetten kaymak sipariş edelim kaymak yoktu diye yoğurt gelsin. Umarım tanıdığınız bu işin sonuna kadar gider yoksa da hiç üzülmem haline açıkçası, ters taraflarıma güler geçerim.

Hocam Şikayet Var sitesinde tonlarca şikayet var ve tanıdığım aynı durumu yaşadığı için böyle bir konu açtım, denemesi 3 bin lira, satın alın, 9. nesil işlemci stokta yoktu deyip size 1.nesil yollasınlar.

Hocam Şikayet Var sitesinde tonlarca şikayet var ve tanıdığım aynı durumu yaşadığı için böyle bir konu açtım, denemesi 3 bin lira, satın alın, 9. nesil işlemci stokta yoktu deyip size 1.nesil yollasınlar.
Kızgınlığım size değil firmanın ne olduğunu zaten biliyoruz bilmek için 3000 TL vermeye gerek yok. Zaman kaybetmekten başka bir şey olmaz. Kızgınlığım firmaya ve araştırmadan satın alan kitleye karşı.

Geri
Yukarı