J5 Telefona root attıktan sonra yavaşladı

Cihazın bataryası çıkıyor ise beklemenize gerek yok. Bataryayı çıkarıp tekrar takın cihazı açmayın. Taktıktan sonra ses kısma Home tuşu ve Power tuşuna basılı tutun. Bu sayede Download mode açılacaktır.
IMG_20210308_175024_6.jpg

En stabil şekilde çalışması için bahsettiğim şekilde sistem içerisinde kullanmadığınız telefonu şişiren uygulamaları temizleyip orijinal olan ROM'u kullanın. Custom ROM'lar belirli bir süre sonra sorun çıkarıyor. Wipe yaparken System'i seçtiyseniz cihaz açılmaz. İsterseniz orijinal yazılım atalım birlikte cihaza.
Hocam yıllardır CR kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım. Sorunları birazcık açar mısın?

Hocam yıllardır CR kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım. Sorunları birazcık açar mısın?
Hocam sorunlar birbirine girdi diyeyim size. Normalde telefonu kullanırken telefon otomatik kapandı ve tekrar açıldığında sist arayüzü durduruldu hatası vermeye başladı hiçbir şekilde telefon açılmıyor yani. Sonra Wipe yaptırdıktan sonra arkadaş system de silindiği için artık telefon hiç açılmıyor kafam karıştı bayağı.
Hocam burada ki bağlantıdan yazılımı indirin bilgisayara. Ardından buradan bulunan yükleme aracını indirin. İndirme işlemleri bitince yükleme işlemine geçelim.
Hocam indiriyorum bu sanırım işletim sistemi?

Hocam sorunlar birbirine girdi diyeyim size. Normalde telefonu kullanırken telefon otomatik kapandı ve tekrar açıldığında sist arayüzü durduruldu hatası vermeye başladı hiçbir şekilde telefon açılmıyor yani. Sonra wipe yaptırdıktan sonra arkadaş System de silindiği için artık telefon hiç açılmıyor kafam karıştı bayağı.

Hocam indiriyorum bu sanırım işletim sistemi?

Evet hocam fabrika yazılımı. İndirme işleminin ardından yükleme işlemini de başarıyla yaptıktan sonra cihazı kullanılabilir hale getireceğiz inşallah. Canını sıkma.

Kişileri yedeklemek çok basitti keşke buradan konu açsaydınız yardımcı olurdum. SIM kart içerisinde ki kişiler zaten silinmez. Daha önce yedekleme yaptıysanız Google hesabına oradan geri kurtarabiliriz.
Vallaha hocam hiç yapmadım diye hatırlıyorum malesef. Telefona erişemediğim için herhangi bir yedekleme yapamadım.

Hocam yıllardır cr kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım. Sorunları birazcık açar mısın?

Hocam doğrudur güle güle kullanın. Custom ROM'lar genel olarak şu prensipte çalışıyor. Bir geliştirici orijinal yazılımın üzerinde değişiklikler yaparak TWRP veya cmw Recovery üzerinden Backup alıp biz kullanıcılara sunuyor. Kullanıcıların geri dönüşleri üzerine eksik veya hata alınan kısımları düzeleterek veya izinleri olmadan bilgi toplayarak sürümlerini güncellemeyi hedefliyor. Konu içerisin de paylaşmış olduğunuz görselde Android 10 işletim sistemi görmekteyim. Ancak üreticinin verdiği son sürüm Android 6.1'dir. Normal şartlarda üreticinin vermiş olduğu desteğin üzerinde bir işletim sistemini kullanıyorsunuz. Bu da cihazın donanımına olmasından fazla yük bindiriyor. Sizde stabil olarak çalışması her cihazda çalışacağı anlamına maalesef gelmiyor. Çünkü özellikle Samsung firması, ülkeler ve bölgelere göre cihaz içerisinde ki işlemci başta olmak üzere bazı bileşenlerde değişiklik yapıyor. En büyük örneği Amerika gibi ülkereler de Qualcomm işlemci var iken bizim ülkemizde Exynos işlemcisi ile cihazlarını satmakta.

Hocam doğrudur güle güle kullanın. Custom ROM'lar genel olarak şu prensipte çalışıyor. Bir geliştirici orijinal yazılımın üzerinde değişiklikler yaparak TWRP veya cmw Recovery üzerinden Backup alıp biz kullanıcılara sunuyor. Kullanıcıların geri dönüşleri üzerine eksik veya hata alınan kısımları düzeleterek veya izinleri olmadan bilgi toplayarak sürümlerini güncellemeyi hedefliyor. Konu içerisin de paylaşmış olduğunuz görselde Android 10 işletim sistemi görmekteyim. Ancak üreticinin verdiği son sürüm Android 6.1'dir. Normal şartlarda üreticinin vermiş olduğu desteğin üzerinde bir işletim sistemini kullanıyorsunuz. Bu da cihazın donanımına olmasından fazla yük bindiriyor. Sizde stabil olarak çalışması her cihazda çalışacağı anlamına maalesef gelmiyor. Çünkü özellikle Samsung firması, ülkeler ve bölgelere göre cihaz içerisinde ki işlemci başta olmak üzere bazı bileşenlerde değişiklik yapıyor. En büyük örneği Amerika gibi ülkereler de Qualcomm işlemci var iken bizim ülkemizde Exynos işlemcisi ile cihazlarını satmakta.
hocam 2si de hazır odin ve işletim sistemini attım masaüstüne.

Geri
Yukarı