JAA - EASA - FAA Nedir?

Dediğiniz okulu biliyorum. Şimdi kaldırdılar o yazıyı zaten sitelerinden Yunanistan gibi ehl-i keyf bir ülkeyle bu iş çok zor

Bilgisi olan her zaman daha kazançlı. Bazı okullarda, bu meslekte dönen para rantından dolayı, maalesef kendilerine bunu kazanç kapısı olarak görüyorlar. Hocam şunu da merak ettim. Yunanistanda ki eğitim türkçe mi? yoksa ingilizce mi? Belki de o yüzden farketmiş olabilir. Gerçi havacılık dili zaten ingilizce, doğru olanı o olsa bile

Hocam Türkiye'de de alsanız bu eğitimi yurt dışında da alsanız İngilizce olarak tamamlamanız gerekecek. Sadece Türkiye'de PPL kısmı Türkçe verilmekte. Muazzam bir rant ve para dönüyor bu işte o yüzden okullara dikkat etmek gerekli.

Hocam böyle bir eğitime başlayacaksanız ilk kural şudur: Saçma veya mantıklı ayırt etmeden herşeyi soracaksınız. Sizi geçiştirmeye çalışsalar bile ısrar ede ede konuşturcaksınız okul yetkilisini. Unutmayın para sizde. Herşeyi öğrenmek hakkınız. ATPL eğitimi tamamen İngilizce'dir. Uçuştaki dökümanlar, tablolar, haritalar ve planlar hepsi İngilizce olarak hazırlanır.

EASA üyeliği nasıl gerçekleşiyor? Adım adım açıklayabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler..

EASA üyeliği nasıl gerçekleşiyor? Adım adım açıklayabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler..
Her şeyden önce bir ülkenin EASA üyesi olabilmesi için Avrupa Birliği'ne dahil olmuş olması gerekli. Üye olamayıp ortak çalışma anlaşması olabilmesi için de EASA'nın şart koştuğu gereksinimleri ve kuralları yerine getirmiş ve uyguluyor olmak gerekli.

Bu gerekliliklerin ne olduğunu nerden bulabilirim yardımcı olur musunuz? Herhangi bir kaynak bulamadım. Teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…