Jabra Elite 75T garanti için "stok yok" deniyor

Görkem Say

Megapat
Makaleler
1
Herkese merhaba. 21 Haziran 2021 tarihinde urunu Amazon.tr uzerinden 800 TL civari bir fiyata satin aldim. Gectigimiz gunlerde urunun sol kulakligi bozuldu. Ben de gecen hafta garantiye yolladim. Garanti saglayan firma Despec'a. S. Diye bir firma. Ürün bugün tekrar gelmis. Icerisinde bir kagit var. Kagitta "Urunun arizali oldugu tespit edilmistir. Stoklarimizda arizali urununuze birebir ya da muadil ürün mevcut olmadigindan degisim islemleri tamamlanamamistir. Urunu satin aldiginiz firmaya bu mektup ile birlikte 30 gun icerisinde muracaat etmenizi rica ederiz." seklinde bir yazi var. Amazon ile gorustum, onlar da ayni ürün stoklarimizda yok dediler. Stokta olmadigi icin sadece para iadesi yapabiliyorlarmis. Ben urunu 800 TL civari bir fiyata aldim, ayni ürün simdi 1550 TL. Arada neredeyse iki kat fiyat farki var. Para iadesi kesinlikle istemiyorum. Tuketici Hakem Heyetine gitsem oradan degisimle alakali bir şey cikar mi? Bu isin asli astari nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
75T su an Amazon'un stokunda yok. Sitede satista var ama satici Amazon degil. Ayni ürün elimizde olmadigi surece degisim yapamiyoruz dediler.

Ürün Amazon'da var mı diye sormadım. Hani değiştireceklerse aynısı ya da MUADİLİ ile değiştirmek zorundalar ya. Muadil olarak başka bir ürün talep etmedin mi? Yok ellerinde bu kulaklığın dengi başka bir kulaklık?

Ürün Amazon'da var mı diye sormadım. Hani değiştireceklerse aynısı ya da MUADİLİ ile değiştirmek zorundalar ya. Muadil olarak başka bir ürün talep etmedin mi? Yok ellerinde bu kulaklığın dengi başka bir kulaklık?

Hayir hocam dedim ya ellerinde ayni urun yoksa baska urunle degisim yapmiyormus Amazon. Sadece ama sadece ayni urun varsa. Dengiyle vs. olmuyormus. Ayni kulaklik da su an Amazon stoklarinda olmadigi icin para iadesi yapabiliriz dediler. Ben de diyorum ki tuketici olarak THH'ye basvursam degisim hakkini sonuna kadar isteyebilir miyim? Garanti firmasi DESPEC'de ayni veya muadil urunun stoklarinda olmadigini soyluyor.

Evet uğraşırsan kazanırsın. İki firmadan birisi gerekirse piyasadan satın alır sana verir. Amazon muadili ürün vermiyormuş diye bir şey de yok. Herkes gibi onlar da muadil ürünle değişim sağlamala yükümlü eğer istersen.

Evet uğraşırsan kazanırsın. İki firmadan birisi gerekirse piyasadan satın alır sana verir. Amazon muadili ürün vermiyormuş diye bir şey de yok. Herkes gibi onlar da muadil ürünle değişim sağlamala yükümlü eğer istersen.

Burada disaridan getirmesi gereken sirket saticidan ziyade distributor degil midir neticede bu isi onlar yapiyor. Neyse ben her turlu hakem heyetine basvuracagim gibi. Tesekkurler.

İkisi de sorumlu.

THHiye basvurdum bakalım ne sonuc cıkacak.

Hakem Heyeti'nden bugun degisim karari cikti. Servis degisim yapmak zorunda oldugundan bana Jabra Elite Active 4 modeli ile kusurlu urunun degisimi teklifi yapildi ben de kabul ettim. Hakem Heyeti'ne gitmesem alacagim 830 TL ile kalacaktim. Bu kadar hizli karar cikmasi da beni oldukca sasirtti. Gelen urunu de satmayi dusunuyorum zira servisten dolayi Jabra urunu kullanmam artik.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı