Jahrein ve Teknofest Takıntısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hükümetin bu kadar arkasında olduğu hiç bir organizasyondan hayır gelmez diye düşünüyorum. Aktarılan kaynak nedir? Kaç yıldır yapılıyor, bize dönüşü ne oldu bunlara bakmak lazım. Bu kadar çıkarcı bir hükümetin, çıkarı olmadan böyle bir şeyin reklamını yapacağını hiç zannetmiyorum maalesef ki.

Hükümetin bu kadar arkasında olduğu hiç bir organizasyondan hayır gelmez diye düşünüyorum. Aktarılan kaynak nedir? Kaç yıldır yapılıyor, bize dönüşü ne oldu bunlara bakmak lazım. Bu kadar çıkarcı bir hükümetin, çıkarı olmadan böyle bir şeyin reklamını yapacağını hiç zannetmiyorum maalesef ki.
Kral adamsın vesselam. Keşke 3 dakika daha kafa yorup yorum yapsaydınız.

Ya adam poz kesmeyi bırakında icraat yapın demek istemiş ama kendini tutamamış bir noktada sanırım. Yoksa jahreinin çok doğru tespitleri de var. Her şeyi geçtim adam saçma bir mücadelenin içinde bu kadar kitlenin içerisinde bu kadar ünlenip bunları söylemek zor iştir tebrik ediyorum.

• Düşündürücü
İfadeler: Hof
Hükümetin bu kadar arkasında olduğu hiçbir organizasyondan hayır gelmez diye düşünüyorum. Aktarılan kaynak nedir? Kaç yıldır yapılıyor, bize dönüşü ne oldu bunlara bakmak lazım. Bu kadar çıkarcı bir hükümetin, çıkarı olmadan böyle bir şeyin reklamını yapacağını hiç zannetmiyorum maalesef ki.

Hayır geliyor zira eninde sonunda askeri amaca da ucu dokunuyor :). İHA'lar vb.

Askeri amaca ucu dokunsa da ben yine de yararlı buluyorum bu etkinliği. 2019'da gitmiştim teknofest'e. Bir çok "çoğu ortaokul - lise " öğrencileri kendi tasarladıkları ürünleri sunuyorlar, tecrübe kazanıyorlar, yarışmalara katılıyorlar. Ben beğeniyorum bu etkinliği.

Ülke 10 sene önce teknoloji ne demek onu bile bilmiyordu. Şimdi IHA'lar FPV Drone'lar çoğu şey ülkemizde yavaş yavaş gelişmeye başladı. O maketin birinci olması doğru mu? Bana göre değil ama bu olay üzerinden tüm Teknofest'i yargılamak da doğru bir şey değil.
Ya adam poz kesmeyi bırakında icraat yapın demek istemiş ama kendini tutamamış bir noktada sanırım. Yoksa jahreinin çok doğru tespitleri de var. Her şeyi geçtim adam saçma bir mücadelenin içinde bu kadar kitlenin içerisinde bu kadar ünlenip bunları söylemek zor iştir tebrik ediyorum.
Hayır kesinlikle katılmıyorum. Her şeyi ne olursa olsun en ufak küçücük bir yanlışında yakalayıp yerden yere vuruyor linç ediyor.

Ülke 10 sene önce teknoloji ne demek onu bile bilmiyordu. Şimdi IHA'lar FPV Drone'lar çoğu şey ülkemizde yavaş yavaş gelişmeye başladı. O maketin birinci olması doğru mu? Bana göre değil ama bu olay üzerinden tüm Teknofest'i yargılamak da doğru bir şey değil.

Hayır kesinlikle katılmıyorum. Her şeyi ne olursa olsun en ufak küçücük bir yanlışında yakalayıp yerden yere vuruyor linç ediyor.
İkimizin olaylara farklı pencereden baktığı belli. Bu teknofest olayında %100 haklı demiyorum ama genel kanıya göre bu adam yanlıştır demek olmaz. Ben tespitlerini genel olarak doğru buluyorum.

• Beğen
İfadeler: Hof
Haklı bir tepki olmuş konunun içeriği ama yorumlarda üyeler niyeyse çok vasıfsız eleştirmiş. Niye şaşırıyorum ki, çoğunun muhtemelen önceden beri kinleri vardır bu adama karşı, arkadaşlar hepimiz aynı gemideyiz haberiniz olsun. Sesimizi duyabilecek adamları destekleyin yeri gelince eleştirin ama önyargılı bir şekilde linçlemeye çalışmayın.

Sözüm yorumlara. Belirteyim tekrardan, konu içeriği aşırı haklı ve göründüğü üzere Jahrein düşüncesizce davranmış.

Kral adamsın vesselam. Keşke 3 dakika daha kafa yorup yorum yapsaydınız.
Faydalarını söyleyin de öğrenelim. Hangi büyük şirket destekliyor? Ne ürünler çıktı? Ne ihraç ettik teknofestten? Buradaa ödül alan projelerden, takımlardan hangi öğrenciler uluslar arası bi başarıya erişti?
Hayır geliyor zira eninde sonunda askeri amaca da ucu dokunuyor :). İHA'lar vb.

Askeri amaca ucu dokunsa da ben yine de yararlı buluyorum bu etkinliği. 2019'da gitmiştim teknofest'e. Bir çok "çoğu ortaokul - lise " öğrencileri kendi tasarladıkları ürünleri sunuyorlar, tecrübe kazanıyorlar, yarışmalara katılıyorlar. Ben beğeniyorum bu etkinliği.
Gerçekten teknolojiyi gelişimi savunan bir hükümet, ucuz iş gücü için faiz düşürüp, dövizi yükseltip gençlerin hatta yeni girişimcilerin teknolojiye ulaşımını engeller mi? Mütevelli heyeti ve yönetim kuruluna baktığımız an bile ne bir hayır gelmeyeceği anlaşılıyor. Geçiniz efendim.

Gerçekten teknolojiyi gelişimi savunan bir hükümet, ucuz iş gücü için faiz düşürüp, dövizi yükseltip gençlerin hatta yeni girişimcilerin teknolojiye ulaşımını engeller mi? Mütevelli heyeti ve yönetim kuruluna baktığımız an bile ne bir hayır gelmeyeceği anlaşılıyor. Geçiniz efendim.

Bir nevi haklısınız. Türkiye diğer anlamlarda hiçbir şekilde teknolojiyi savunmuyor. Fakat Türkiye'nin en çok yatırım yaptığı alanlardan birisi askeriye. Bence de teknoloji için yapmıyor fakat askeri uca katkısı olduğu sürece işine gelmeye devam ediyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı