Jahrein ve Kafalar tartışması

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Olayı bilmeyen arkadaşlar için kısaca özetleyim. Son günlerde Ülkemizde olan Pakistanlı mülteci sorunu sıkça konuşuluyorken, Kafalar ekibi Pakistan'da video çekeceklerini duyurdular. Jahrein konu hakkında şöyle tweet attı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
İki cephe arasındaki mevzu umrumda değil lakin Pakistan'ı tecavüzcülük ile suçlaması edebini belli ediyor. Bir ülke veya ırk üzerinden genelleme yapan insanları dikkate almak doğru değil. Irkçılığa karşıyız lafını sırf marjinal olmak için kullanan insanlardan nefret ediyorum. 1910'lu yıllarda sırf Osmanlı için kulağındaki küpelerini getiren, orduya sarf malzemesi getirmek için çocuğunu köle pazarında satan anaların mekanıdır Pakistan. Şehir meydanlarına büyük yardım kutularının yerleştirildiği derttaşımızdır. Geçmiş bilmez, tarih bilmez kendini modernist akımına yapıştırmış insanların bu değerleri çiğneme hakkı yoktur. Bu azınlıklar da kendini dev aynasında görmesin, ünlü olunca istediğin değerlendirmeyi halk kabul ediyormuşcasına yayınlayamazsın. Bir doktor pedofili diye gidip tıp camiasını suçlamak ne kadar cahillik ise bir kaç diken yüzünden gül bahçesini çöpe atmak da aynı cehalettir. Bu güruhu destekleyip de bu gibi ülkeleri kafasında hezimete uğratan toplulukların ergen tayfa olması hiç şaşırtmıyor.

Son düzenleme:
Pakistan'ı tecavüzcülük ile suçlaması edebini belli ediyor. Bir ülke veya ırk üzerinden genelleme yapan insanları dikkate almak doğru değil. Irkçılığa karşıyız lafını sırf marjinal olmak için kullanan insanlardan nefret ediyorum. 1910'lu yıllarda sırf Osmanlı için kulağındaki küpelerini getiren, orduya sarf malzemesi getirmek için çocuğunu köle pazarında satan anaların mekanıdır Pakistan. Şehir meydanlarına büyük yardım kutularının yerleştirildiği derttaşımızdır. Geçmiş bilmez, tarih bilmez kendini modernist akımına yapıştırmış insanların bu değerleri çiğneme hakkı yoktur. Bu azınlıklar da kendini dev aynasında görmesin, ünlü olunca istediğin değerlendirmeyi halk kabul ediyormuşcasına yayınlayamazsın.

Sence mantıklı mı? Neden bize iyilik yapsınlar ya da yapmışlar?

İki cephe arasındaki mevzu umrumda değil lakin Pakistan'ı tecavüzcülük ile suçlaması edebini belli ediyor. Bir ülke veya ırk üzerinden genelleme yapan insanları dikkate almak doğru değil. Irkçılığa karşıyız lafını sırf marjinal olmak için kullanan insanlardan nefret ediyorum. 1910'lu yıllarda sırf Osmanlı için kulağındaki küpelerini getiren, orduya sarf malzemesi getirmek için çocuğunu köle pazarında satan anaların mekanıdır Pakistan. Şehir meydanlarına büyük yardım kutularının yerleştirildiği derttaşımızdır. Geçmiş bilmez, tarih bilmez kendini modernist akımına yapıştırmış insanların bu değerleri çiğneme hakkı yoktur. Bu azınlıklar da kendini dev aynasında görmesin, ünlü olunca istediğin değerlendirmeyi halk kabul ediyormuşcasına yayınlayamazsın.
Atalarının yaptığı iyilikler için şimdi yaptıklarını göz ardı mı edelim ?

Ülke arapçı yobazlarla dolu olduğu sürece bizden bir cacık olmaz. Adamlar Türkiye cumhuriyeti vatandaşlığını beleşten dağıtıyorlar bunu da dine bağlıyorlar. Cidden cahilliğin bu kadarı olur.

Geri
Yukarı