Jahrein'in Kemal Kılıçdaroğlu'yla Yaptığı KKHA nasıldı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne kadar beni de tatmin etse de Chp'nin iktidara geçmesi durumunda iyi yönetebilecek mi emin değilim çünkü zamanında Atatürk dönemi hariç pek de iyi yönettikleri söylenemez ama mevcut hükümetin gitmesi için gelecek seçimde Chp'ye vermeyi düşünüyorum.
Geçmiş 19 yılı düşününce bu yorum bana biraz taraflı geldi. Üniversite öğrencilerinin harçlıklarıyla yurtdışına çıktığı bir Türkiye'den karınlarını zor doyurdukları Türkiye'ye evrildik.

Bence bu kadar düşebilecekleri aklıma bile gelmezdi.
Kemal bey artık 8-12 yaş kanser çocukların karşısına çıkıyor bence bu olmaması gerekir.
Mesela mansur beyin yayını güzeldi ama Kemal bey derecesini bu derece düşürmüş.

Jahrein ve kanserleri hariç her yer.

Eğer Mansur yayınına iyi deyip buna derseniz sizin sorununuz Jahrein ile demek o yayın tam bir felaket idi.

İşsizlik var hocam siz ODTÜ'de okuyup tarla da çalışmayı iş sayıyorsanız onu bilemem.
Kimse gelip de sana gel bizle çalış demez kendisini kanıtlaması gerekli. Bana göre üniversite sayısı ve mezun sayısı aşırı fazla bu yüzden alanında iş bulmak zorlaşıyor. Ayrıca sanki her ODTÜ mezunu tarlada çalışıyormuş gibi davranmaya gerek yok. İllaki işsiz kalanlar olacaktır olay bunu minimuma çekmek. Bunları nasıl çözecekler işte anlatsınlar boş laflar söylemesinler. Dediğim gibi bence işsizlik yok olay mevcut işlerin çok kötü olması.

Konu yaylanmadan söylemek gerekir bunları seçenlerde insanlar.Zorla gelmediler kolay gitmezler. Ona göre yorumlayın seçen insanlar oy verirken neredeydiniz?

Kimse gelip de sana gel bizle çalış demez kendisini kanıtlaması gerekli. Bana göre üniversite sayısı ve mezun sayısı aşırı fazla bu yüzden alanında iş bulmak zorlaşıyor. Ayrıca sanki her ODTÜ mezunu tarlada çalışıyormuş gibi davranmaya gerek yok. İllaki işsiz kalanlar olacaktır olay bunu minimuma çekmek. Bunları nasıl çözecekler işte anlatsınlar boş laflar söylemesinler. Dediğim gibi bence işsizlik yok olay mevcut işlerin çok kötü olması.
Mevcut işlerin kötü olmasıyla işsiz olmak arasında çok da bir fark yok. İkisinde de geçim derdi çekiyorsan bence aman aman bir farkları yoktur.

Hocam bu gidişle öyle olacak gibi ve 65+ dayılar iş yok deyince tarla da çalış diyor.
Mevzu bu değil. Ben Kılıçdaroğlu'nun söylemlerini eleştiriyorum. Dayılar tabi çalış der adam zamanında kötü şartlarda çalışmış onlarda çalışsın diye düşünür.
Mevcut işlerin kötü olmasıyla işsiz olmak arasında çok da bir fark yok. İkisinde de geçim derdi çekiyorsan bence aman aman bir farkları yoktur.
Aynı sayabilirsin ama tam olarak değil. Çünkü bu sefer karşı taraf gençler iş beğenmiyor diyor. Bu yüzden mevcut işlerin kötü olduğunu belirtmeleri, sorunları anlatmaları ve bunlara nasıl çözüm getireceklerini paylaşmaları gerekli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı