Çözüldü Jak girişinin bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

siyahoyuncu_42

Hectopat
Arkadaşlar bir ara Gamenote H2016D kulaklığım vardı. Kabloyu çektiğimde mikrofonu bozulmuştu. Sonra H2002D aldım ama mikrofonu çalışmadı. Ben de H2016D'de kabloyu çekerken jakı bozduğumu düşünüyorum ama emin de değilim. Nasıl anlayabilirim bozulduğunu? Bir de mikforonun jak girişi kolayca böyle bozulur mu?

Çözüm
PC tarafından ise USB ses kartı veya USB 7.1 kulaklık alabilirsiniz. Yeni kulaklık çalışırsa kullanabilirsiniz ama elbette diğeri daha kaliteli.
PC masaüstü ise arka tarafta da deneyebilirsiniz.

Hocam benim kulaklıkta da sorun var 2 jak girişli bir de USB girişi var sadece USB girişi olan kulaklık taktığımda sorunsuz çalışıyor fakat şu an kullandığım kulaklıktan ses geliyor fakat mikrofonunda sıkıntı var benim sesim yerine sistemdeki sesleri algılıyor bir türlü çözemedim bu durumu oyunlarda falan zorlanıyorum mik bozuk olduğu için.

Hocam benim kulaklıkta da sorun var 2 jak girişli bir de USB girişi var sadece USB girişi olan kulaklık taktığımda sorunsuz çalışıyor fakat şu an kullandığım kulaklıktan ses geliyor fakat mikrofonunda sıkıntı var benim sesim yerine sistemdeki sesleri algılıyor bir türlü çözemedim bu durumu oyunlarda falan zorlanıyorum mik bozuk olduğu için.

Bende de aynı. Gamenote H2002D aldım ses testi yapıyorum dip sesten başka bir şey gelmiyor 🙁

Tamamdır hocam. Ses aygıtı üzerinden de kontrol edin. Ses kaydedici de açıp deneyebilirsiniz. Olmazsa sıkıntılı gözüküyor.

Tamamdır hocam. Ses aygıtı üzerinden de kontrol edin. Ses kaydedici de açıp deneyebilirsiniz. Olmazsa sıkıntılı gözüküyor.

Çoğu şeyi denedim hocam ama dip ses geliyor sadece. İade pazartesi günü edeceğim tekrar alsam mı diye düşünüyorum. Belki ürünle alakalıdır. Bir de mikrofon çıkıp takılabiliyor. Ondan dolayı olabilir mi?

Biraz da şans işi. USB 7.1 olan modellere de bakabilirsiniz. En azından bundan daha iyidir. Alın diye demiyorum ama bir keresinde BIM'den aldığım 100 TL'lik Polosmart bile iyi ses veriyordu. Elbette şimdi o fiyata bulunmaz.

Geri
Yukarı