James Donkey 610S vs Gamepower Ogre RGB vs Rampage KB R90 Orion

@erensavas
Bu bütçede kaliteli olarak Trust GXT 890 Cada var. Eğer Trust istemiyorum diyorsanız üsteki mesajımda dediğim gibi XPG Infarex K10 ve Cooler Master MK 110 alabilirsiniz. XPG olan yarı-mekanik bir klavye ve Cooler Master ise mekanik hisli bir klavye. Rampage çöplerinden iyidir.

Size önerdiğim klavyeyi alabilirsiniz.
Gayet iyidir.
Konu içinde geçen rampage, eşek ve gamepower ekipmanlar kötüdür.
Sorun çıkarmadı diye ileride çıkarmayacak diye bir durum yok.
dostum Cada'nın çok eski bir klavye olduğunu, tuşlarının uzun kullanımda zarar gördüğünü, tepkime sürelerinin çok kötü olduğunu söyleyenler, bunun için alınmaması gerektiğini düşünenler olmuş. Ne düşünüyorsun? Ayrıca mekanik klavye araştırıyorum söylediğim gibi. Mekanik hisli veya yarı mekanik falan bunlara bakmak istemiyorum. Trust kendi sitesinde bile Cada hakkında "Bu eski bir üründür. Geçerli Trust ürün grubu arasında yer almamaktadır." yazmış. Teknolojisinin eski olduğu düşünülebilir mi?

@erensavas eski konulara bakıp bilgi edinmeye çalışman güzel ama o konulardaki 890 Cada yerine alınabilecek tam mekanik klavyelerin nesli tükendi.

Tuşlarda soyulma olması imkansız, @Motionless IN White günde 25 saat kullanmasına rağmen hiçbir harfi zedeleyemedi. Zaten lazerle kazınmış tuşları soymak için üstünde deney yapmak falan lazım.

Gecikme konusunda ise, optik switch olmayan klavyeler mecburen o kadar gecikmeye sahip oluyor. Düşük gecikmesi ile öne çıkan Bloody B640, eğer 300 liraya düşerse gönül rahatlığıyla alabileceğin bir klavyedir.

Belki eski konulardan görüp beğenmişsindir diye söyleyeyim, Sharkoon klavyenin nesli tükendiği için çok uçuk fiyatlar haricinde bulunmuyor.

@erensavas eski konulara bakıp bilgi edinmeye çalışman güzel ama o konulardaki 890 Cada yerine alınabilecek tam mekanik klavyelerin nesli tükendi.

Tuşlarda soyulma olması imkansız, @Motionless IN White günde 25 saat kullanmasına rağmen hiçbir harfi zedeleyemedi. Zaten lazerle kazınmış tuşları soymak için üstünde deney yapmak falan lazım.
Tuşlarda soyulma muhabbeti çok şey yapmadı zaten. Beni de almadı yani. Ama tepkime süresi birazcık içime oturdu. Şimdi bakıyorum Rampage KB R90 Orion'da 0.2ms tepkime süresi var, Buna dönüyorum arkadaşın biri "25ms var" yazmış. O kadar çok değildir yani abartmış diye düşünüyorum ama yine de "tepkime sürelerini kafana takarsan hissedersin" yazanlar olmuş. İçime sinmedi. Klavyeye tam ısınmıştım. Alırsam şimdi kafayı sıyırırım. Piyasaya baktığım zaman ise klavye yok. Kara Cuma'ya kadar bütçeyi genişletmeye çalışıcam. Ben biraz koyarım firmalar biraz düşer orta yolu buluruz belki :) Bu sırada araştırmaya da devam işte. Muhtemelen bir kaç tane daha konu açarım özellikle Kara Cuma'ya kadar. Çünkü eminim ki önümde 6 tane klavye seçeneği olduğu zaman, indirime giren klavye 3 olucak 2 olucak. Bu yüzden araştırmalara devam.

Şimdi bakıyorum Rampage KB R90 Orion'da 0.2ms tepkime süresi var

Red switch bir klavyede 0.2 ms olması imkansız. İçindeki metaller yüzünden en düşük gecikme 18 ms olabilir. 1 ms ve daha düşük gecikmeler sadece optik switch ile mümkün. Üstteki mesajımı düzenlemiştim lakin görmemişsin. Yollar B640'a çıkıyor.

Red switch bir klavyede 0.2 ms olması imkansız. İçindeki metaller yüzünden en düşük gecikme 18 ms olabilir. 1 ms ve daha düşük gecikmeler sadece optik switch ile mümkün. Üstteki mesajımı düzenlemiştim lakin görmemişsin. Yollar B640'a çıkıyor.
Sharkoon markasını daha ilk klavye araştırmasına girdiğimde gördüm. Ama piyasada bulamadım zaten. Bloody'de fena değilmiş. Zaten Bloody A90 mouse kullanıyorum ve memnunum. Gerek malzeme kalitesinden, gerek tasarımdan olsun. Ancak bildiğin gibi fiyatı beni aşıyor. Listeme ekledim, Kara Cuma'da aklımda olacak.

Haha, bu konular niye bu kadar uzuyor anlamıyorum. Gamepower, James Donkey, Rampage Çin'de üretilmiş klavyeleri kendi alıp, editleyip satan markalar bu konu da bir şüpheniz olmasın. Adam sizden mekanik klavye önerisi istemişken gelip membrane, yarı mekanik klavyeler önermeler saçmalık. Ona bakarsanız membrane bir A4Tech klavye alır 10 sene de kullanıma bağlı olarak götürür. Sizden sadece mekanik klavye bu üçü arasında seçim yapılması ve klavyelerin özellikleri, varsa sorunlarının belirtilmesi istenmiş. James Donkey 610S modelinde her hangi bir kronik sorun yaşayan duymadım bir iki tane duydum o da tuş tutukluk yapması ve basmaması bu da keycaplerin saçma bir eğim ile yapıldığı için içine fazla toz kaçması yüzünden kaynaklanıyor. Klavyenizin bakımını yapacak biriyseniz fiyatına göre güzel klavye İncshesap indirimlerinde 200 bandına düşüyor. Kullandığı switch markaları Content orta kalite diyelim 1.5-2 sene dayanıyor agresif kullanım olsa da. Tepkime süresini bulamadım ama fiyatına göre sunduğu modları fazla ve güzel. Gamepower Ogre modeli Outemu Switch kullanılıyor Content Switch modeline göre daha kaliteli bir Switch raporlama hızı 1000 Hz uygulaması var ve tepkime süresi 3 MS RGB, Rainbow olmak üzere iki modeli var tasarım ve bütçeye göre ikisi de tercih edilebilir. KB-R90 Orion tepkime süresi ile beni cezbeden tasarımını beğendiğim ve eğimi ile klavyeyi daha rahat kullandırmaya sahip olan bir model. Tuşları büyük font ile basım olduğu için ışıkları kapalı olsa da rahatlıkla görülüyor lakin bu modeli araştırdığım da bazı araştıran kullanıcılar 2 versiyonu olduğunu söylemiş biri Nisan 2020 de üretilen diğeri 2019 da, 2019 modeli Content ve tuşları biraz dandik olan bir modelmiş 2020 modeli ile daha kaliteli Switch olan Outemu ile tamamen değiştirmişler ve Türkçe bir klavye. Ayrıca R90 Orion modelinin 2019 tuşları dandik olan denilen versiyonunda 1 sene kullanıp sıkıntı yaşamayan da olmuş. Bu sonuçlarda indirime düşerse RGB Ogre modelini tercih edin eğer indirime düşmezse R90 Orion. James Donkey de bütçeniz düşerse veyahut değişiklik olursa gaming gecesinde tercih edilebilir.

Haha, bu konular niye bu kadar uzuyor anlamıyorum. Gamepower, James Donkey, Rampage Çin'de üretilmiş klavyeleri kendi alıp, editleyip satan markalar bu konu da bir şüpheniz olmasın. Adam sizden mekanik klavye önerisi istemişken gelip membrane, yarı mekanik klavyeler önermeler saçmalık. Ona bakarsanız membrane bir A4Tech klavye alır 10 sene de kullanıma bağlı olarak götürür. Sizden sadece mekanik klavye bu üçü arasında seçim yapılması ve klavyelerin özellikleri, varsa sorunlarının belirtilmesi istenmiş. James Donkey 610S modelinde her hangi bir kronik sorun yaşayan duymadım bir iki tane duydum o da tuş tutukluk yapması ve basmaması bu da keycaplerin saçma bir eğim ile yapıldığı için içine fazla toz kaçması yüzünden kaynaklanıyor. Klavyenizin bakımını yapacak biriyseniz fiyatına göre güzel klavye İncshesap indirimlerinde 200 bandına düşüyor. Kullandığı switch markaları Content orta kalite diyelim 1.5-2 sene dayanıyor agresif kullanım olsa da. Tepkime süresini bulamadım ama fiyatına göre sunduğu modları fazla ve güzel. Gamepower Ogre modeli Outemu Switch kullanılıyor Content Switch modeline göre daha kaliteli bir Switch raporlama hızı 1000 Hz uygulaması var ve tepkime süresi 3 MS RGB, Rainbow olmak üzere iki modeli var tasarım ve bütçeye göre ikisi de tercih edilebilir. KB-R90 Orion tepkime süresi ile beni cezbeden tasarımını beğendiğim ve eğimi ile klavyeyi daha rahat kullandırmaya sahip olan bir model. Tuşları büyük font ile basım olduğu için ışıkları kapalı olsa da rahatlıkla görülüyor lakin bu modeli araştırdığım da bazı araştıran kullanıcılar 2 versiyonu olduğunu söylemiş biri Nisan 2020 de üretilen diğeri 2019 da, 2019 modeli Content ve tuşları biraz dandik olan bir modelmiş 2020 modeli ile daha kaliteli Switch olan Outemu ile tamamen değiştirmişler ve Türkçe bir klavye. Ayrıca R90 Orion modelinin 2019 tuşları dandik olan denilen versiyonunda 1 sene kullanıp sıkıntı yaşamayan da olmuş. Bu sonuçlarda indirime düşerse RGB Ogre modelini tercih edin eğer indirime düşmezse R90 Orion. James Donkey de bütçeniz düşerse veyahut değişiklik olursa gaming gecesinde tercih edilebilir.
Kanka on numara yorum ve paylaşım. Forum dediğimiz şey işte böyle oluyor arkadaşlar. Teşekkür etme, beğen :)

Geri
Yukarı