James Donkey 610S vs Gamepower Ogre RGB vs Rampage KB R90 Orion

erensavas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar araştırmalarıma devam ederken sizlere de sormadan edemiyorum. James Donkey 610S modeli aklıma yatmışken, Red Switch olan modelinin hiçbir yerde stoğu olmamasına üzüldüm. Klavyeyi kara cuma döneminde alacağım için belki stoklar yenilenebilir veya kara cumada Red Switch stoğa girerek indirime girebilir. James Donkey'e çok ısındım ancak klavyenin makro özelliği yok, tepkime süreleri ve anti-ghosting anlamında bilgim yok. Ayrıca Red Switch piyasaya gelmezse direk eleyeceğim bir model. Bu sebeplerle şu an karşılaştıracağım rakiplerine göre biraz geri kalıyor sanırım. James Donkey 270TL, Rampage KB R90 Orion ve Gamepower Ogre RGB 300TL fiyat bandında. Normalde bu kadar bütçem yok ama Kara Cuma'da indirime girebilecekleri ümidiyle kendime ön araştırma yapıyorum. Rampage KB R90 Orion modelini çok övenler olmuş, kullananlar memnun kalmış. Ayrıca Gamepower Ogre RGB modelinde de aynı şeyi söyleyebilirim. Zaten araştırdığımda şu an bu 2 klavye birbirinin piyasadaki rakibi. Aklımdakini size yazarak yorumlarınızı isteyeceğim. Gamepower Ogre RGB'nin makro yazılımyla her tuşu kişiselleştirilebiliyor, bilek desteği var (önemsemiyorum ama + bir özellik) ve Full RGB (yine önemsemiyorum ama + bir özellik) ve Türkçe harfler sonradan baskı (tekrardan önemsemediğim hatta bana göre tasarım olarak - özellik). %100 anti-ghosting mi diye sorarsanız öğrenemedim. Yanıtlarsanız sevinirim. Ayrıca tuş milisaniyesini de öğrenemedim. Yine biliyorsanız eğer yanıtlarsanız sevinirim. Rampage KB R90 Orion modeline baktığımız zaman 0.2ms tepkime süresi sunuyor, tuşlar yukarıdan aşağıya doğru farklı renklerle aydınlatılmış Rainbow diyebileceğimiz şekilde aydınlatmalı. Makro programı da bulunmuyor. Ancak kullanan herkes yine çok memnun. Markalara baktığımız zaman genelde Rampage modelinden de, Gamepower modelinden de insanların bir kısmı şikayetçiyken bir kısmı memnun kalıyor. Gamepower ürünlerinde malzeme kalitesini genelde yetersiz buluyorum. Rampage'te de aynı şey geçerli. Ama fiyatımın farkındayım. Şimdi bu 3 klavyeyi karşılaştırdığımız zaman Gamepower Ogre RGB sanki rakiplerine göre daha iyi performans sağlıyor diyebilir miyiz? Sizce 3'ü arasında en doğru tercih Ogre RGB mi olur? Bu klavyelerin bildiğiniz problemleri var mıdır? Kullanıcıların yaşadığı problemleri söyler misiniz? Bugün o kadar çok klavye araştırması, karşılaştırması yaptım ki kafam allak bullak oldu. Daha foruma yazmadığım klavyeler de dahil :) Yorumlarınızı beklemekteyim. Aynı zamanda Kara Cuma'ya kadar araştırmalarıma devam edeceğim. Muhtemelen 2 belki 3 tane daha klavye hakkında konumu okursunuz :) Affınıza sığınıyor, İyi geceler diliyorum.

Hepsi çöp. Logo basılmış ürünler ve kalitesiz. İlla mekanik istiyorum diyorsanız Redragon Dark Avenger bakabilirsiniz.

Onun dışında o kadar bütçeniz yoksa bunları öneririm:
XPG Infarex K10 yarı-mekanik bir klavyedir. Cooler Master MK 110 ise mekanik hisli bir klavyedir. Rampage, Gamepower gibi çöpleri alacağına iyi bir klavye al.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar araştırmalarıma devam ederken sizlere de sormadan edemiyorum. James Donkey 610S modeli aklıma yatmışken, Red Switch olan modelinin hiçbir yerde stoğu olmamasına üzüldüm. Klavyeyi kara cuma döneminde alacağım için belki stoklar yenilenebilir veya kara cumada Red Switch stoğa girerek indirime girebilir. James Donkey'e çok ısındım ancak klavyenin makro özelliği yok, tepkime süreleri ve anti-ghosting anlamında bilgim yok. Ayrıca Red Switch piyasaya gelmezse direk eleyeceğim bir model. Bu sebeplerle şu an karşılaştıracağım rakiplerine göre biraz geri kalıyor sanırım. James Donkey 270TL, Rampage KB R90 Orion ve Gamepower Ogre RGB 300TL fiyat bandında. Normalde bu kadar bütçem yok ama kara Cuma'da indirime girebilecekleri ümidiyle kendime ön araştırma yapıyorum. Rampage KB R90 Orion modelini çok övenler olmuş, kullananlar memnun kalmış. Ayrıca Gamepower Ogre RGB modelinde de aynı şeyi söyleyebilirim. Zaten araştırdığımda şu an bu 2 klavye birbirinin piyasadaki rakibi. Aklımdakini size yazarak yorumlarınızı isteyeceğim. Gamepower Ogre RGB'nin makro yazılımyla her tuşu kişiselleştirilebiliyor, bilek desteği var (önemsemiyorum ama + bir özellik) ve Full RGB (yine önemsemiyorum ama + bir özellik) ve Türkçe harfler sonradan baskı (tekrardan önemsemediğim hatta bana göre tasarım olarak - özellik). %100 anti-ghosting mi diye sorarsanız öğrenemedim. Yanıtlarsanız sevinirim. Ayrıca tuş milisaniyesini de öğrenemedim. Yine biliyorsanız eğer yanıtlarsanız sevinirim. Rampage KB R90 Orion modeline baktığımız zaman 0.2ms tepkime süresi sunuyor, tuşlar yukarıdan aşağıya doğru farklı renklerle aydınlatılmış Rainbow diyebileceğimiz şekilde aydınlatmalı. Makro programı da bulunmuyor. Ancak kullanan herkes yine çok memnun. Markalara baktığımız zaman genelde Rampage modelinden de, Gamepower modelinden de insanların bir kısmı şikayetçiyken bir kısmı memnun kalıyor. Gamepower ürünlerinde malzeme kalitesini genelde yetersiz buluyorum. Rampage'te de aynı şey geçerli. Ama fiyatımın farkındayım. Şimdi bu 3 klavyeyi karşılaştırdığımız zaman Gamepower Ogre RGB sanki rakiplerine göre daha iyi performans sağlıyor diyebilir miyiz? Sizce 3'ü arasında en doğru tercih ogre RGB mi olur? Bu klavyelerin bildiğiniz problemleri var mıdır? Kullanıcıların yaşadığı problemleri söyler misiniz? Bugün o kadar çok klavye araştırması, karşılaştırması yaptım ki kafam allak bullak oldu. Daha foruma yazmadığım klavyeler de dahil :) yorumlarınızı beklemekteyim. Aynı zamanda kara Cuma'ya kadar araştırmalarıma devam edeceğim. Muhtemelen 2 belki 3 tane daha klavye hakkında konumu okursunuz :) affınıza sığınıyor, iyi geceler diliyorum.

Şu Gamepower'a çöp diyenler hayatında Gamepower kullanmamış ama çöp diyor kulaklık ve farem Gamepower gayet güzel ürünler tam F/P ama ağzı olan konuşuyor kardeşim GP beğendiysen alınabilir.

Yazıyı okuma gereksinimine girmedim ama James Donkey'i okuduktan sonra diğer marka neyse o kazanır yani okumama gerek yok.
Dostum forum böyle birşey değil. Birşey yazıyorsan gerekçlerini yazmanı rica ederim. James Donkey ben hiç kullanmadım, ama popüler olduğu zaman çevremdeki herkes bu ürünleri almışlardı. Gerek klavyesi, mousesi, kulaklığı. Hala daha kullanan bildiklerim var. Sakar bir kuzenim var, JD 610 klavyeye kaç defa çay, kola döktüğümü ben bilmiyorum diyor. Tuşların yerinden kolay çıkmadığını, zıplamadığını, temassızlık yapmadığını söylüyor. 3 senedir sanırım kullanıyordur. Bu mu kalitesiz şimdi? James Donkey düşmanlığını anlamıyorum.

Kuzeninde çalışıyor diye kaliteli yapmaz. Kalitesiz. Birçok insan sorun yaşamış. Kuzenin yaşamadı diye kaliteli mi oluyor?

Markalar sıkıntılı.
Buna bakabilirsiniz.
Trust'ın bu modelini önerenleri çok duydum. Ama genelde forumlarda Trust'a karşı tercih edilmemesi gerektiğinde yorumlar var. Kalitesiz ürünler ürettiklerine karşın. Ben de vaktinde ucuz mouselerini kullanmıştım. Beğenmemiştim ancak tabii ki ucuz bir mouseden markaya karşı bir yargıda bulunmak istemiyorum. Yine de Trust markasına ısınamadım. Piyasada daha bilindik, popüler markalar varken Trust'a yönelmek istemiyorum. Ayrıca membran ya da yarı mekanik klavyeler kullanmak istemiyorum. Klavyenin malzeme kalitesinden ziyade, içindeki kaliteyle işim. Mekanik istememin sebebi de bu. Laptop kullanıcısıyım, membrana veya başka bir modele ihtiyacım yok. Zaten açıkçası mekanik klavye hevesim de var. Kara Cuma fırsatı elime geçmişken bir tane edinmek istiyorum.
Kuzeninde çalışıyor diye kaliteli yapmaz. Kalitesiz. Birçok insan sorun yaşamış. Kuzenin yaşamadı diye kaliteli mi oluyor?
Sadece kuzenimin klavye örneğini verdim, ancak farkındaysam çevremdeki herkes kullandı diye söyledim. Kronik problemleri olan modellerini alırsanız, sorun yaşıyorum diye yakınamazsınız. Alacağınız ürünün geniş çaplı araştırmasını yapmalısınız. Donanım Arşivi vaktinde bu konu üzerinde çok durmuştu. James Donkey'den kalite değil, f/p beklemelisiniz arkadaşlar. Ben de şuanda f/p bir ürün arıyorum, kaliteli değil. Ayrıca arkadaşa yazdığım yazının başını okursan, nedenini söylemesini istedim. Senin gibi önüme formlar koymadı. Teşekkür ederim.

Trust'ın bu modelini önerenleri çok duydum. Ama genelde forumlarda Trust'a karşı tercih edilmemesi gerektiğinde yorumlar var. Kalitesiz ürünler ürettiklerine karşın. Ben de vaktinde ucuz mouselerini kullanmıştım. Beğenmemiştim ancak tabii ki ucuz bir mouseden markaya karşı bir yargıda bulunmak istemiyorum. Yine de Trust markasına ısınamadım. Piyasada daha bilindik, popüler markalar varken Trust'a yönelmek istemiyorum. Ayrıca membran ya da yarı mekanik klavyeler kullanmak istemiyorum. Klavyenin malzeme kalitesinden ziyade, içindeki kaliteyle işim. Mekanik istememin sebebi de bu. Laptop kullanıcısıyım, membrana veya başka bir modele ihtiyacım yok. Zaten açıkçası mekanik klavye hevesim de var. Kara Cuma fırsatı elime geçmişken bir tane edinmek istiyorum.
Bilindik derken Gamepower, James Donkey mi almak istiyorsun? Komik. Trust GXT 890 Cada senin attığın klavyelerin 2 katı kaliteli.
Şu Gamepower'a çöp diyenler hayatında Gamepower kullanmamış ama çöp diyor kulaklık ve farem Gamepower gayet güzel ürünler tam F/P ama ağzı olan konuşuyor kardeşim GP beğendiysen alınabilir.
Senin bu F/P dediğin klavye logo basılmış bir klavye. Araştırmadan konuşmayın.
Nedense aynı. 🙂 Kaliteli aynen (!)

Geri
Yukarı