James Donkey 710 İncelemesi

Herkese selamlar bugün geçenlerde almış olduğum James Donkey 710 kulaklığını inceleyeceğim. Öncelikle ürünü alma sebebim arkadaşımın 712'den memnun olması ve benimde mikrofonu temiz bir kulaklık aramamdı. Evet diyebilirsiniz ki kardeşim git harici mikrofon al bende öyle planlıyordum ama sonra kendime dedim "Olum bu fiyatta alacağın bütün mikrofonlar her zaman olduğu gibi cızırdayacak"bu kafaya girmiştim ayrıca bir de kulaklık alayım hesabıyla aldım işte ürünü :D. Ürünü Hepsiburada üzerinden 120TL'ye geçen Çarşamba aldım, ürün bugün elime ulaştı ve biraz da deneyimledim şimdi ben artılarını eksilerini anlatarak başlayayım.
İyi yanları:
+ Ürün kulağı hiç ağrıtmıyor, benim gibi uzun süre PC kullanan birinin bile kulağını ağrıtmadı ama taktıktan 2 saat sonra kulağınızın terlediği oluyor.
+ Kulaklığı taktığım gibi arkadaşlarla PUBG'ye girdim mermi sesinde kulağım patlayacaktı yani oyunlarda sesi fullemenizi tavsiye etmem çok gürültülü oluyor. Kısaca ses kalitesi iyi, sesler iyi kasılabiliyor.
+ Mikrofonu beklediğim gibiydi zaten testlerini izlemiştim. YouTube'a video attığımdan mikrofon kalitesi benim için çok önemliydi.( Önceki mikrofonlar çok cızırdıyordu).
+ Kulaklık dış dünyayla bağlantınızı neredeyse kesiyor. Kulağı iyi kapatıyor.
Eksileri:
- Mikrofon ilk geldiğinde arkadaşların dediğine göre biraz boğukmuş, mikrofonu hafif ıslak mendille sildim düzeldi. Ayrıca mikrofon kaydında alttan hafif ses geliyor ama cızırdama değil zaten çok sesli değil o yüzden pek önemsemedim.
- Kulaklığının ışıklarının renkleri değişmiyor. Ben ışık meraklısı değilim ama önemseyenler olabilir.
- Bu bir eksi mi bilmiyorum ama kulaklık yastık gibi yani pedleri rahat olsun mu artık neden bilmem biraz büyük geldi bana.
Son Durum:
Ürünü halen test ediyorum kayıt falanda aldım cızırdama olmadı çok şükür. "Işık mışıq" seven biri değilim o yüzden aynı fiyattaki 711 yerine bunu aldım. Benim alırken ki amacım mikrofonu iyi olsun ve rahat olsun, kulaklık bana bu 2 şeyi de verdi o yüzden gerisini çok takmıyorum.(Samsung Kulaklıktan ses kasan biriydim o yüzden bu işimi gördü :D)
Şimdi diyebilirsiniz James "Eşek" almasaydın da başka bir şey alsaydın. Haklısınız ama 120TL'ye kulaklık baktığımdan Rampage'in hiç olumlu yorumu olmayan boş beleş kulaklıklarından başka bir şey çıkmadı. Bende tüm bu sebeplerden bu ürünü aldım bakalım ürün inşallah sıkıntı çıkartmaz. (Geçerim eski Samsung'a valla :D). Sorularınız olursa cevaplarım. Birkaç fotoğraf ekledim isteyenler bakabilir. Okuduğunuz için teşekkürler.

IMG_20200330_193650.jpg

IMG_20200330_193516-4.jpg

Geçtiğimiz yaz James Donkey 711 almıştım ve aldıktan 2 ay sonra sattım. Hiç konforlu değildi. Ağır ve rahatsız ediciydi. Belki 710 daha rahattır. Şunu anladım ki benim için kulaklıkta konfor birinci sırada geliyormuş. Ama ses kalitesi ve mikrofon kalitesi fiyatına göre iyi.

Geçtiğimiz yaz James Donkey 711 almıştım ve aldıktan 2 ay sonra sattım. Hiç konforlu değildi. Ağır ve rahatsız ediciydi. Belki 710 daha rahattır. Şunu anladım ki benim için kulaklıkta konfor birinci sırada geliyormuş. Ama ses kalitesi ve mikrofon kalitesi fiyatına göre iyi.
Benim için dediğim gibi konfor ve mikrofon önemliydi. 711'in ışığı dışında pek artısı yok gibi.

711, 710 kadar rahat bir kulaklık değil bana göre. İkisini de denedim. 710'dan memnunum ben de.

+ Ürün kulağı hiç ağrıtmıyor, benim gibi uzun süre PC kullanan birinin bile kulağını ağrıtmadı ama taktıktan 2 saat sonra kulağınızın terlediği oluyor.
+ Kulaklığı taktığım gibi arkadaşlarla PUBG'ye girdim mermi sesinde kulağım patlayacaktı yani oyunlarda sesi fullemenizi tavsiye etmem çok gürültülü oluyor. Kısaca ses kalitesi iyi, sesler iyi kasılabiliyor.
+ Mikrofonu beklediğim gibiydi zaten testlerini izlemiştim. YouTube'a video attığımdan mikrofon kalitesi benim için çok önemliydi.( Önceki mikrofonlar çok cızırdıyordu).
+ Kulaklık dış dünyayla bağlantınızı neredeyse kesiyor. Kulağı iyi kapatıyor.
Eksileri:
- Mikrofon ilk geldiğinde arkadaşların dediğine göre biraz boğukmuş, mikrofonu hafif ıslak mendille sildim düzeldi. Ayrıca mikrofon kaydında alttan hafif ses geliyor ama cızırdama değil zaten çok sesli değil o yüzden pek önemsemedim.
- Kulaklığının ışıklarının renkleri değişmiyor. Ben ışık meraklısı değilim ama önemseyenler olabilir.
- Bu bir eksi mi bilmiyorum ama kulaklık yastık gibi yani pedleri rahat olsun mu artık neden bilmem biraz büyük geldi bana.
Kafanı ağrıtmaması bir mucize. Ben bu kulaklığı takmaktan kafa kası yaptım artık. Terleme konusunda haklısın. Ses yüksekliğinin ses kalitesi ile bir alakası olmadığını düşünüyorum. Ben %80 üzerinde kullanamadım hiç. Mikrofonun ilettiği ses konusunda haklısın ama cızırtılı. Pedleri konusunda haklısın. Bozulunca açıp bakayım dedim traktör tekerleği gibi kocaman bir süngeri sıkıştırmışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı