James Donkey JD120 ömrünün çabuk azalması

Aklepios

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
James Donkey JD120
Arkadaşlar merhaba. 4 gün önce James Donkey JD120 120GB'lık bir SSD aldım ve Windows 10 kurdum. Hard Disk Sentinel programını indirdiğimde ilk olarak SSD ömrünün %90 olduğunu ve diskte 4 bozuk sektör olduğunu gördüm. Bilgisayarı her açıp kapattığımda bozuk sektör sayısı arttı ve disk ömrü giderek azaldı. Şu anda diskte 20 bozuk sektör görünüyor ve disk ömrü %68. ne yapmalıyım?

Arkadaşlar merhaba. 4 gün önce James Donkey JD120 120GB'lık bir SSD aldım ve Windows 10 kurdum. Hard Disk Sentinel programını indirdiğimde ilk olarak SSD ömrünün %90 olduğunu ve diskte 4 bozuk sektör olduğunu gördüm. Bilgisayarı her açıp kapattığımda bozuk sektör sayısı arttı ve disk ömrü giderek azaldı. Şu anda diskte 20 bozuk sektör görünüyor ve disk ömrü %68. ne yapmalıyım?
İade edin değişim yapmamaya çalışın.

4 gün olduysa ve internetten aldıysanız iade edin. Kendim 240GB JD SSD kullandım. Bir buçuk yılda 20TB veri yazarak ömrünü doldurdu. Çok çabuk bozulan bir seri.

iade ettikten sonra ssd için önerebileceğiniz bir marka var mı ?
Bütçeniz nedir SSD için? Yeni bir konu açarak da tavsiye isteyebilirsiniz.

4 gün olduysa ve internetten aldıysanız iade edin. Kendim 240GB JD SSD kullandım. Bir buçuk yılda 20TB veri yazarak ömrünü doldurdu. Çok çabuk bozulan bir seri.

benim anlamadığım bu kadar hızlı bad sector nasıl oluşuyor ? ssdlerde bad sector oluşmaz diye söyleyenler de vardı. Ayrıca ssd'nin ömrü veri yazma boyutuna göre düşer normalde. Daha 4 gün olmuşken %60lara düşmesi garip.

Benim anlamadığım bu kadar hızlı bad sector nasıl oluşuyor? SSD'lerde bad sector oluşmaz diye söyleyenler de vardı. Ayrıca SSD'nin ömrü veri yazma boyutuna göre düşer normalde. Daha 4 gün olmuşken %60'lara düşmesi garip.

Marka ve model sorunlu olduğu için normal.

280tl ye almıştım bu markayı. Yine yakın fiyatlarda olursa iyi olursa iyi olur. Ama benim amacım iade ve garantiyle uğraşmak istememem aslında. İade edilene kadar geçen zamanda bilgisayarı kullanamayacağım. Ama yapılacak bir şey de yok herhalde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İade, mümkünse.
daha 4 gün olduğu için iade edebilirim herhalde :D

Geri
Yukarı