James Donkey JD960 değişken yazma hızı sorunu

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
En baştan söyleyeyim biliyorum JD güvenilir değil, SSD'leri sorunlu. 3 yıl birebir değişim garantisi veriyordu aldığımda hala var sanırım, onu kullanacağım daha 1 yıl olmadı alalı bununla alakalı da pozitif sonuçlar alan arkadaşlar olmuş bildiğim kadarıyla.
Ben burada sadece sorunun SSD'den olduğuna emin olmak ve bununla alakalı yorumlarınızı görmek istiyorum.
Aslında maksimum yazma ve okuma hızında bir sorun yok. Ancak ani düşüşler var yazma hızında. Örneğin Steam'da oyun indirmeye çalışırken alan ayırma işlemi uzun sürüyor, güncelleme yaparken de indirme 0 MB/s hıza düşüyor ve disk kullanımı artıyor, yani hem güncellemeyi yapıp hem de yazma işlemini yapamıyor.

technopat.jpg

James Donkey kronik sorunlu SSD üreten bir firmadır. Yeni bir SSD almayı planlıyorsanız aşağıdaki rehbere bakmadan almayın derim.

James Donkey kronik sorunlu SSD üreten bir firmadır. Yeni bir SSD almayı planlıyorsanız aşağıdaki rehbere bakmadan almayın derim.

O rehberden haberim var yeni bir SSD almayı da düşünüyorum aklımda zaten orası.
Boşuna JD SSD almayın demiyoruz sıkıntılı bir marka zaten.
Dostum bu yazdığını bildiğimi söyledim zaten ben aldığımda yeni sayılabilecek bir zamandı bu kadar sorunu ortaya çıkmamıştı. Ben burada sorunun başka bir sebepten olma ihtimalini sormak için ve bu SSD ile değişim süreci yaşayanları görmek için konu açtım. Yani mesaj atmak için mesaj atmayın.

Geri
Yukarı