James Donkey SSD Alınır mı?

Yani çok sövmüşsünüz bu SSD'ye ancak komik ama gerçek bir durum paylaşayım;
İlk çıktığı gün direkt satın aldım hem öylesine bir SSD almış olayım hem de ucuz diye. O gün bu gündür kullanıyorum Exper karizma laptopum var açılış hızı şifresiz 12 sn. abartıyor diyebilirsiniz belki ama gerçekten sizin yorumlarınızı okurken kendi laptopumda aldığım ivmeyi üst üste koyup düşününce şaşırıyorum 😕
120 GB olan seriden satın aldım ve windwosum yüklü. Eski 5400RPM HDD ise disk kızağına taktım. C ve D şeklinde oluşturdum Partition'ları.
Öyle ki oyunlarımda gözle görünür FPS ve performans artışları yaşıyorum. Sessiz ve neredeyse hiç ısınmayan bir gidişatı var. ( Bunun elektriksel çalışma ve soğutucu kullanmamdan dolayı oladuğunu düşünüyorum)
Yani bundan çok daha iyi olsun diye diğer SSD'lere çuvalla para vermeme gerek yok diye düşünüyorum. Bu son sarfettiğim cümle için dayanıklılıktan bahsedeceksiniz, güvenilirlilik diyeceksiniz, merdivenaltı diyeceksiniz vsvs, ben şu anda yine yorumlaranıza bakarak hayret içinde memnunum bu SSD'den 😕
GTA 5 açılış hızım 5400RPM HDD ile 3.5 dk civarında iken bu SSD ile Total'de 2 dk civarında.
CS:GO map açılış giriş dahil 1.5 dk dan çok fazla sürerken bu SSD ile 1.5 dk nın altında.

Ayrıca bu SSD ilk takıldığında Windows 10 gibi sistelerde Partition Manager kullanmadan direkt olarak okunmuyor sadece bu yönden biraz sıkıntı var gibi ama bunu da düşünecek adam için sorun yoktur diye düşünüyorum.
Uyum sorunları diyerek kocaman başlıklar atıp okumadıııııııı diye bağırılan bir postta Recep Baltaş abimizin firmware sorununu ekleyerek almayın demesi de gerçekten beni çok çok şaşırttı. Çünkü performanslı şekilde kullanıyorum.

Kısacası bu postuma cevaplarınızı merakla bekliyorum :)

Son düzenleme:
Yani çok sövmüşsünüz bu SSD'ye ancak komik ama gerçek bir durum paylaşayım;
İlk çıktığı gün direkt satın aldım hem öylesine bir SSD almış olayım hem de ucuz diye. O gün bu gündür kullanıyorum Exper karizma laptopum var açılış hızı şifresiz 12 sn. abartıyor diyebilirsiniz belki ama gerçekten sizin yorumlarınızı okurken kendi laptopumda aldığım ivmeyi üst üste koyup düşününce şaşırıyorum 😕
120 GB olan seriden satın aldım ve windwosum yüklü. Eski 5400RPM HDD ise disk kızağına taktım. C ve D şeklinde oluşturdum Partition'ları.
Öyle ki oyunlarımda gözle görünür FPS ve performans artışları yaşıyorum. Sessiz ve neredeyse hiç ısınmayan bir gidişatı var. ( Bunun elektriksel çalışma ve soğutucu kullanmamdan dolayı oladuğunu düşünüyorum)
Yani bundan çok daha iyi olsun diye diğer SSD'lere çuvalla para vermeme gerek yok diye düşünüyorum. Bu son sarfettiğim cümle için dayanıklılıktan bahsedeceksiniz, güvenilirlilik diyeceksiniz, merdivenaltı diyeceksiniz vsvs, ben şu anda yine yorumlaranıza bakarak hayret içinde memnunum bu SSD'den 😕
GTA 5 açılış hızım 5400RPM HDD ile 3.5 dk civarında iken bu SSD ile Total'de 2 dk civarında.
CS:GO map açılış giriş dahil 1.5 dk dan çok fazla sürerken bu SSD ile 1.5 dk nın altında.

Kısacası bu postuma cevaplarınızı merakla bekliyorum :)
Dostum SSD'ye geçişte bunlar olur zaten beklenen bir durumdur ama sizin şans yaver gitmiş gibi geliyor ama zamanla aldığınız ürünün performansı düşer malum anakartlar gibi 3 yıldır Sandisk SSD kullanıyorum daha bir sorun çıkarmadı sizin anlattığınız gibi performansı ilk günkü gibi ama zamanla bozulacak sizde zamana bırakmanız gerek.

Bende birşey ekleyim ek SSD olarak alınabilir. Şu an Samsung'un 500 GB bı SSD si 1400 TL civarlarinda aynı fiyatın daha altına James donkey 980 GB alinabiliyor 1200 TL civarlarinda bozulursa değişim garantisi var en fazla oyunlar gider tekrar yüklenir o olur

Yeni konular

Geri
Yukarı