James Donkey Windows 10 kurulumda siyah ekran

asusn550jk

Decapat
Asus N550JK laptopıma James Donkey 120 GB SSD aldım ( almaz olaydım :) ) . USB ile Windows 10 kurulumunu başlatamıyorum sürekli siyah ekran geliyor. İnternette araştırma sonucu ulaştığım şey galiba ASUS ile James Donkey uyum problemi olduğu yönünde ama yine de size soruyorum benle aynı sıkıntıyı yaşayanlar nasıl çözdünüz merak ediyorum. Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.

Ayrıca arkadaşlar şunu da belirteyim CMS enabled yap, boot secure disable yap, boot menüden SSD'yi seç falan demeyin onların hepsini denedim BIOS güncelledim. Ayrıca HDD ile format işlemini gerçekleştirebilirken SSDyi takınca hiç ekran gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Var mı hocam bir gelişme? Bende X550jk var. Bu 240 gb lık modelden aldım bende aynı sorunu yaşadım Hp bir laptopa taktım canavar gibi. Bizde çalışmıyor anlamadım gitti

Buyrun:
fft99_mf2201426.jpg

Defalarca uyarılara rağmen inatla hala o markaları satın alıyorsunuz daha sonra forumda konu açıp bozuldu çalışmıyor vs gibi cümleler yazıyorsunuz.

Asus N550JK laptopıma James Donkey 120 GB SSD aldım ( almaz olaydım :) ) . USB ile Windows 10 kurulumunu başlatamıyorum sürekli siyah ekran geliyor. İnternette araştırma sonucu ulaştığım şey galiba ASUS ile James Donkey uyum problemi olduğu yönünde ama yine de size soruyorum benle aynı sıkıntıyı yaşayanlar nasıl çözdünüz merak ediyorum. Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.

Ayrıca arkadaşlar şunu da belirteyim CMS enabled yap, boot secure disable yap, boot menüden SSD'yi seç falan demeyin onların hepsini denedim BIOS güncelledim. Ayrıca HDD ile format işlemini gerçekleştirebilirken SSDyi takınca hiç ekran gelmiyor.

Merhaba,
James Donkey 240GB SSD ve 2012 yılından kalma ASUS netbook ile ben de yukarıda anlatılan siyah ekran sorunuyla karşılaştım. Diğer Laptop.tan Kingston a400 SSD.yi söküp ASUS.a taktım. Onda da aynı sorunu yaşayınca SSD kaynaklı olmadığı sonucuna vardım. Netbook eski olduğu için yeni donanımlarla uyum sorunu olduğunu düşündüm.
Hata aldığım adımlar şunlardı:
-Donanımların kendi sitelerinden (2018.e ait) en güncel sürücülerini yükledikten sonra,
-Kullandığım programlardan bazılarının son sürümünü yükleyip crack yaptıktan sonra yeniden başlattığımda siyah ekran ve açılmama sorunuyla karşılaşıyordum.

Bu defa JD SSD.yi ara kabloyla USB.den başka bilgisayarda RUFUS kullanarak formatladım. Ancak RUFUS.ta gelişmiş seçeneklerde "Eski Bios.lar için düzeltme ekle" ve "Rufus MBR Kullan" seçeneklerini seçerek formatladım. Windows.u bu biçimlendirdiğim alana kurdum. Donanımların en güncel sürücülerini yüklemeyip ASUS.un sitesinden, netbook modelime göre en güncel (en son 2012 yılının sürücüleri var) sürücüleri yükledim.

Şükürler olsun şu ana kadar herhangi bir sorun çıkmadan kullanıyorum. İnşallah sorun yaşayan arkadaşlara da yardımcı olur bu yazdıklarım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı