James Donkey SSD Uyum Sorunu

Palaone

Hectopat
Asus S451L laptopum var. James Donkey 240 GB SSD aldım. Harddisk yerine SSD'yi taktım. Bi' kaç kez okumadı. Sonra bi' ara okudu ve Windows kuruyordum. Tamamlandıktan sonra yeniden başlata tıkladım açılmadı. Asus yazısından sonra siyah boş ekranda kalıyor. BIOS'tan kontrol ettiğimde görünüyor fakat açılmıyor. Uyum sorunundan mı kaynaklanıyor acaba? Bu sorunda ne yapabilirim? Çözüm için bi' yolu var mı başka?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'yi baska bi sisteme takip deneyin. Okuma yazma hizlarini deneyin ama harici SSD olarak diil kasa icine takarak anakarttaki sata girislerine takarak deneyin. Ve yazma okuma testi yapin. Belki de fabrika cikisli arizalidir. 3 yil birebir degisim garantili. Ben de 480'lik aldim harici olarak kabloyla bagladigimda 40 50 MB yazma okuma gorurken pc anakarta bagladiignda solenilen yazma okumaya ulasiyor. Neyse dedigim gibi farkli PC'de deneyin bi bakin neticeyi haber edersiniz.

Yalnız değilsiniz. Bu SSD'nin eski sistemlerle bir uyum sorunu var. İlk olarak cihazınıza BIOS güncellemesi yapın. Bu ne idüğü belirsiz SSD için bir Firmware güncellemesi bulursak paylaşacağız.

Sorun devam etmekte herhangi bi çözüm bulamadım. SSD firmware gelicek şeklinde bilgiler var onu bekliyorum. Şu an için farklı bir bilgisayar olmadığı için test etme şansımda olmadı.

SSD'yi değiştirdiler sorun çözüldü.

.
Sorun devam etmekte herhangi bi çözüm bulamadım. SSD firmware gelicek şeklinde bilgiler var onu bekliyorum. Şu an için farklı bir bilgisayar olmadığı için test etme şansım da olmadı.

Sen de değişim talep edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı