Çözüldü James Donkey 'Windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi GPT disk hatası alıyorum. SSD'ime kurmaya çalışıyorum fakat fotoğraftaki hatayı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20201022_111542.jpg
    IMG_20201022_111542.jpg
    159,1 KB · Görüntüleme: 251
Çözüm
SSD'niz arızalı. İade edin. Nasıl olsa James Donkey birebir değişim veriyor ya, veriler çöp olduktan sonra ne işe yarayacaksa artık...

Bu SSD'yi tavsiye etmiyorum. Tavsiye edenlere de itibar etmeyiniz.
Eğer veri kaybı sizin için önemliyse MBR Diski Veri Kaybı Olmadan GPT'ye Dönüştürün - Technopat

Değilse;

Öncelikle diskinizde önemli verilerin olmadığına emin olun veya varsa yedekleyin.

Windows yükleme ekranındayken Shift+F10 tuşlarına bastıktan sonra açılan pencereye sırasıyla aşağıdakileri yazın.

Diskpart.
List disk (listeden yükleme yapacağınız diskin numarasını bakın)
Select disk * (* yerine yukarıdaki adımda baktığınız disk numarasını yazın)
Clean.
Convert GPT.
Exit.

Bunları uyguladıktan sonra Windows'u kurabilirsiniz.

Kaynak: @afkybnds.
Clean komutuna gerek yok.

Shift + F10
diskpart
sel disk 0
clean

Bunları yapın, sonra SSD diske Windows kurun, kurulum diski otomatik olarak GPT yapacaktır merak etmeyin.

Clean çalışmıyor dediniz. Virtual Disk'i kapattınız mı? Belki onun clean etmenize bir faydası olur. Çünkü hata mesajında Virtual Disk Error demiş.

Acaba farklı bir Windows'u seçmeyi denemeli miyim?
Clean çalışmıyor dediniz. Virtual Disk'i kapattınız mı? Belki onun clean etmenize bir faydası olur. Çünkü hata mesajında Virtual Disk Error demiş.
Clean çalışıyor, convert gpt çalışmıyor.

Dosya Ekleri

• 16033560999202476006912565824864.jpg
    16033560999202476006912565824864.jpg
    360,7 KB · Görüntüleme: 52
Yok arkadaş yok... Bir format atayım dedim atamıyorum. Dünde BeamNG adlı oyundan dolayı bozuldu bilgisayar delirmemek elde değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı