Jant Değişimi

Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Makine Resim & Konstrüksiyon
Merhabalar. 1997 Model Toyota Corolla aracımın lastikleri yakında bitecek. Lastik değişimi ile beraber jantları da değiştirmeyi düşünüyorum.
Orijinal Ebat: 175/65/R14
İstenen Ebat: 195/45/R16
Jant ağırlıkları olarak hafif olanları araştırıp soruyorum, aracı yormamak için. (Yakıt/Performans) 16İNÇ olarak RPF01 veya WRC hafif alışımlı replikalara bakıyorum (Orijinal piyasada tek bir yerde bulabildim 9 bin TL). 6-7KG civarı geliyorlar (Replika Verileri). Merak ettiğim arabanın üzerinde ki teneke jantlar kaç kg acaba? Bilgisi olan varsa çok makbule geçer. İşten pek fırsat bulamıyorum sanayiye gidip yedek lastiği söktürüp tarttırmak pek mümkün değil. Sizin önerileriniz ne olur? Baktığım jant özellikleri 4X100 Bijon aralığında. Eğer tenekeler jantlardan daha hafif çıkarsa 15İNÇ bakacağım. Fikir önerilerine açığım 2500TL bandında.

16 jant o araba için hem ağır olur hemde arka çamurluğa süreter. Bence 14 ile devam edin hem lastik fiyatı uygun hemde o efsane kasa corollaların arka ağırlıkla beraber çok çöküyor.

16 jant o araba için hem ağır olur hemde arka çamurluğa süreter. Bence 14 ile devam edin hem lastik fiyatı uygun hemde o efsane kasa corollaların arka ağırlıkla beraber çok çöküyor.
Haklı olabilirsiniz, üzerinde ki tenekeyi tartamadığım için emin olamıyorum, ultra hafif O.Z Racing buldum fakat oda 17" ve çok fazla gelir araca, çamurluk açtırma, çok ince kenarlı lastik sıkıntı olacak. Sürtme konusunda orijinal jant genişliği 5,5(Bildiğim kadarıyla) bulduğum WRC Replika 6 genişlikte çamurluk içerisinde daha baya alan var, denemek gerek.

Geri
Yukarı