Japon balığı aldım yemini hemen vermeli miyim?

AlayınaGider

Hectopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ikindi vakti japon balığı aldım 2 tane dedim ki akvaryumcu nasıl olsa vermiştir vermeyim bugün dedim ama tedirgin oldum. Akşam vakti şimdi versem mi? Yoksa yarın sabah versem de olur mu? günde kaç kez vermeliyim ayrıca bir de suyu günde kaç kez değiştirmeliyim?

Ben küçükken beslemiştim, az çok bildiğim kadarıyla anlatayım.
Japon balıklarını günde 4-5 kez besler isen ve yemleri büyük şekilde değil de elinle ezip verirsen daha iyi olur. Akşam vakti vb. fark etmiyor, uyanık oldukları süre zarfında yemlerini verebilirsiniz. Bence saat olarak eğer müsait isen şu şekilde yap:
1. Öğün: Sabah 10-11 arası.
2. Öğün: Öğlen 2-3 arası.
3. Öğün: Öğlen sonu 5-6 arası.
4. Öğün: Akşam 8-9 arası.
5. Öğün: Gece 11-12 arası.
Sularını gündelik değiştirmen gerekmiyor, 3-4 günde bir değiştirirsen daha iyi olur.
Bu arada 2 balık için tek öğünde maksimum 7-8 yem vermeni öneririm, fazlası şişiriyor ve ölmelerine sebep olabiliyor.

İki ihtimal var ;
1-)Pet Shop'taki abi verdiyse siz de verirseniz çatlayabilirler.Çünkü japon balılarının doyma hissi yoktur.
2-)Vermediyse aç kalırlar.
Bence birkaç yem atsanız yarın da ölçüye göre verirseniz sorun olmaz.

Merhaba arkadaşlar ikindi vakti japon balığı aldım 2 tane dedim ki akvaryumcu nasıl olsa vermiştir vermeyim bugün dedim ama tedirgin oldum. Akşam vakti şimdi versem mi? Yoksa yarın sabah versem de olur mu? Günde kaç kez vermeliyim ayrıca bir de suyu günde kaç kez değiştirmeliyim?

Merhaba bende balık + muhabbet kuşu sahibiyim neyse konu bu değil ilk önce sudan bahsedeyim suyu üç ya da iki günde bir değiştiriyorum yem olarak da fazla yem vermeni tavsiye etmem çünkü çok yem verirsen ölebiliyorlar maalesef benim 4 balıktan biri fazla yem verdiğim için oldu yani çok yediği için öldü sana tercih olarak yatarken ufak yani bir baş parmağı kadar küçük versen yeter.

Biz üç günde bir değiştiriyoruz ama siz ne zaman kirleniyorsa değiştirin. Su sarardığı zaman anlarsınız.

Bizim japon balığımız günde 1 yem yiyor ama hep aç gözüktüğü için daha mı fazla verilmeli bilmiyorum fakat aldığımız yer günde 1 yeterli diyor. Bu arada 6 aydır sapasağlam duruyor balık. Besleyen arkadaşlar bilgilendirsin lütfen.

Ben küçükken beslemiştim, az çok bildiğim kadarıyla anlatayım.
Japon balıklarını günde 4-5 kez besler isen ve yemleri büyük şekilde değil de elinle ezip verirsen daha iyi olur. Akşam vakti vb. fark etmiyor, uyanık oldukları süre zarfında yemlerini verebilirsiniz. Bence saat olarak eğer müsait isen şu şekilde yap:
1. Öğün: Sabah 10-11 arası.
2. Öğün: Öğlen 2-3 arası.
3. Öğün: Öğlen sonu 5-6 arası.
4. Öğün: Akşam 8-9 arası.
5. Öğün: Gece 11-12 arası.
Sularını gündelik değiştirmen gerekmiyor, 3-4 günde bir değiştirirsen daha iyi olur.
Bu arada 2 balık için tek öğünde maksimum 7-8 yem vermeni öneririm, fazlası şişiriyor ve ölmelerine sebep olabiliyor.
Merhaba şuan vermeli miyim yeni aldım ikindi vakti hemen verebilirmiyim bu saatte verirsem kaç tane vereyim 1 tane ezerek mi vereyim 2 taneler 2 tane mi ezip vereyim?

Biz üç günde bir değiştiriyoruz ama siz ne zaman kirleniyorsa değiştirin. Su sarardığı zaman anlarsınız.

Bizim japon balığımız günde 1 yem yiyor ama hep aç gözüktüğü için daha mı fazla verilmeli bilmiyorum fakat aldığımız yer günde 1 yeterli diyor. Bu arada 6 aydır sapasağlam duruyor balık. Besleyen arkadaşlar bilgilendirsin lütfen.
Japon balıklarında doyma hissi yoktur.Ben aç olduklarını düşünüp bol bol yem vermiştim.İkisi de sizlere ömür :( Ölçülü veriniz. Zaten aldığınız yer sizi bilgilendirmiştir.

hemen vermelimiyim yoksa yarın sabah versem olur mu?
Toplamda 5-6 tane ezip verebilirsiniz, ancak hepsini aynı anda ezip vermeyin. 2 tanesi ezip verin ve birkaç dakika sonra diğerlerini de verin. Öğün başına her balık için maksimum 4 tane vermenizi öneririm, ancak 2-3 idealdir.
hemen vermelimiyim yoksa yarın sabah versem olur mu?

Geri
Yukarı