Japon vs diğer motosiklet markaları

Ilynxx

Decapat
Daha fazla  
Japon malı dışında motosiklet almak üzer mi? İnşallah ileriki günlerde bajaj almayı düşünüyorum ama zorlarsam Honda falan alabilirim. Japon malı dışında motor almak risk gibi geliyor.
Dipnot: Daha önce 3 farklı Honda kullandım hepsi de çok iyiydi hiç Çin malı Hindistan malı motor kullanmadım.

Pulsar rs200 ile başladım hiç sorun yaşamadım şuanda cfmotor 250 sr kullanıyorum garanti ile de parça geldi vs vs hiç sorun yaşamadım. Alıcağın marka önemli kesinlikle japon haricinde. RKS ile CFMOTO bir tutulmaz mesela. Şuan çoğu japon marka çin firmalar ile bile anlaşma yapıyor. Motor alırken motorun geleceğine bakmak çok önemli bu motor 2 yıl sonra üretimden kalkar mı diye eğer çin alıyorsan ve bilinmedik markalar ise genellikle bu sorunlar oluyor 2 yıl sonra üretimi sonlanıyor 2. el parçaları vs hiç bir şeyi kalmıyor. Alabilirsen tabikide ilk olarak japon iyidir sonra avrupa markaları gelir sonrada çinler ve hintler gelir ikiside aynı nerdeyse önemli olan marka kesinlikle.

Pulsar rs200 ile başladım hiç sorun yaşamadım şuanda cfmotor 250 sr kullanıyorum garanti ile de parça geldi vs vs hiç sorun yaşamadım. Alıcağın marka önemli kesinlikle japon haricinde. RKS ile CFMOTO bir tutulmaz mesela. Şuan çoğu japon marka çin firmalar ile bile anlaşma yapıyor. Motor alırken motorun geleceğine bakmak çok önemli bu motor 2 yıl sonra üretimden kalkar mı diye eğer çin alıyorsan ve bilinmedik markalar ise genellikle bu sorunlar oluyor 2 yıl sonra üretimi sonlanıyor 2. el parçaları vs hiç bir şeyi kalmıyor. Alabilirsen tabikide ilk olarak japon iyidir sonra avrupa markaları gelir sonrada çinler ve hintler gelir ikiside aynı nerdeyse önemli olan marka kesinlikle.
Sr250'den memnun musun ? Erken fan açma ve paslanma konularını duydum.Ayrıca yedek parça fiyatları ne durumda bajajla karşılaştırma olarak

Sr250'den memnun musun ? Erken fan açma ve paslanma konularını duydum.Ayrıca yedek parça fiyatları ne durumda bajajla karşılaştırma olarak
Şuana kadar hiç bir kronik sıkıntısını yaşamadım yağmurda da kullandım. Paslanma genellikle motor sıcak iken soğuk havada üstünü branda ile kapatırsan içerde su buharı oluşturup paslanmaya neden olur böyle bir hata yapmadığım için öyle bir şey de olmadı. Yedek parça olarak dediğim gibi ben virajda kaza yapmıştım sol BÜTÜN grenajlar + kafa grenajı+ sol manet+ sol topuz hepsine 10-14 arası fiyat çektiler gelince belli olur dediler. Yaptığım kaza da hafif değildi 40-50 ile virajda motor sürüklendi çarptı. Grenaj bağlantı yerlerine hiç bir şey olmadı sadece çizik vardı. Bende pasta cila ile hallettim hiç değiştirmedim. Pulsar gerçekten bana eski geliyor özellikle o kadranı o gidonu vs bildiğin naked gidonu var motorda rezalet bir şey motorda görünüş önemli bence o yüzden sr diyorum ben arasında kalırsam ki ikisinide kullandım.
1710190868650.png

Şu uzatılmış gidon o kadar rahatsız edici ve sport motor havasını söndürüyor ki anlatamam
250SR da ise gidon denge topuzları çok büyük mesela onuda gömerim gerçekten saçma büyük yapmışlar

Şuana kadar hiç bir kronik sıkıntısını yaşamadım yağmurda da kullandım. Paslanma genellikle motor sıcak iken soğuk havada üstünü branda ile kapatırsan içerde su buharı oluşturup paslanmaya neden olur böyle bir hata yapmadığım için öyle bir şey de olmadı. Yedek parça olarak dediğim gibi ben virajda kaza yapmıştım sol BÜTÜN grenajlar + kafa grenajı+ sol manet+ sol topuz hepsine 10-14 arası fiyat çektiler gelince belli olur dediler. Yaptığım kaza da hafif değildi 40-50 ile virajda motor sürüklendi çarptı. Grenaj bağlantı yerlerine hiç bir şey olmadı sadece çizik vardı. Bende pasta cila ile hallettim hiç değiştirmedim. Pulsar gerçekten bana eski geliyor özellikle o kadranı o gidonu vs bildiğin naked gidonu var motorda rezalet bir şey motorda görünüş önemli bence o yüzden sr diyorum ben arasında kalırsam ki ikisinide kullandım.Eki Görüntüle 2138914
Şu uzatılmış gidon o kadar rahatsız edici ve sport motor havasını söndürüyor ki anlatamam
250SR da ise gidon denge topuzları çok büyük mesela onuda gömerim gerçekten saçma büyük yapmışlar
Rs200 oturuş pozisyonunu ve kadranını bende sevmiyorum ama cf'de de parça fiyatları gözümü korkutuyor.İlla düşecek değiliz ama bir şey olduğunda da cebimizden bayağı fiyat çıkaracak gibi duruyor.SR250'de trim sesi geliyor mu grenajlardan onu sorayım sanırım rs200'de vardı bu sorun

Yeni konular

Geri
Yukarı