Japonca mı öğrenilmeli Çince mi?

Wostid Reis

Decipat
Japonca, Çince arasında kaldım. Japonca'yı düşünüyorum. Duyduğuma göre Çince o kadar zor bir dilmiş ki öğrenmesi 4,5 yıl alıyormuş. Japonca nasıldır? Ben şahsen Japonca öğrenmek istiyorum ama hangisi öğrenilse ileride daha kazançlı olur?

İlk başta Japonca öğrenin sonra Çinceye bakarsınız.

Japonca, Çince arasında kaldım. Japonca'yı düşünüyorum. Duyduğuma göre Çince o kadar zor bir dilmiş ki öğrenmesi 4,5 yıl alıyormuş. Japonca nasıldır? Ben şahsen Japonca öğrenmek istiyorum ama hangisi öğrenilse ileride daha kazançlı olur?
Japonca daha iyi ekonomiside iyi vatandaşlık için tercih ederim

Hangisine ilgin varsa onu öğren hocam. Belki kitlesi daha büyük olan bir dili öğrenebilirsiniz. Mesela ben Malayca biliyorum ama dili Endonezyacaya çok yakın olduğundan o civarların dilini anlıyorum. Aynı İspanyolca gibi, onun kitlesi de baya fazla.

İkisi de zor bir dildir. Japonca da 3 alfabe var. Katakana, hiragana ve Kanji. Hiragana ve katakana kolaydır. Benim öğrenmem 1 hafta sürdü. Katakana da sanırım 46 ve hiragana da 46 harf var. Kanji de ise 20.000'e yakın harf vardır. Kanji Çin alfabesinden harfler de iceriyor. Japonca öğrenmeni tavsiye ederim. Hem daha zevkli hem de daha çok kaynak bulursun. Basitleri ogrenmek icin busuudan yararlanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı