Japonca öğrenmek kolay mı?

Levy905

Femtopat
Türkçenin; Japonca, Korece ve benzeri Asya dilleriyle aynı kökenden olduğunu yeni öğrenenlerdenim. Peki bu ana dili Türkçe olan birinin Japonca öğrenmesini diğer dillere kıyasla kolaylaştırır mı yoksa alakasız mı? Örneğin İspanyolca ve Fransızca arasındaki benzerlik sebebiyle sanırsam ana dili İspanyolca olan birisi diğer kişilere göre daha kolay Fransızca öğrenebiliyormuş. Aynı etki Türkçe ve Japonca arasında var mıdır?

Kişiye göre değişmekle beraber, Türkçe bilenin gerçekten daha kolay öğrenebildiği dil. Çince için bu durum geçerli değil, ama Japonca da iş değişiyor.

Türkçenin; Japonca, Korece ve benzeri Asya dilleriyle aynı kökenden olduğunu yeni öğrenenlerdenim. Peki bu ana dili Türkçe olan birinin Japonca öğrenmesini diğer dillere kıyasla kolaylaştırır mı yoksa alakasız mı? Örneğin İspanyolca ve Fransızca arasındaki benzerlik sebebiyle sanırsam ana dili İspanyolca olan birisi diğer kişilere göre daha kolay Fransızca öğrenebiliyormuş. Aynı etki Türkçe ve Japonca arasında var mıdır?

Ben yeni başladım ve alfabe dışında gayet kolay olduğunu söyleyebilirim. Türkçe bilmenizin de etkisi olacaktır. Kişiden kişiye de değişir öğrenim süresi.

Cümle kurma mantığını daha çabuk kavrıyor gibisin ama bu diğerlerine göre öne geçmek için çok küçük bir fark. Aynı kökenden geliyoruz diye grameri, kanjiyi bir anda yutma durumu yok. Japonca çok uzun yıllar disiplinle beraber pratik gerektiren bir dil. Konuşmada yaşayacağın ilerleme yazma ve okumada aynı şekilde olmayabiliyor.

Japonca çok kolay bir dil. Alfabeyi çözerseniz ve altyazılı anime izlerseniz zaten direkt çözüyorsunuz.

Alfabenin galiba farklı türleri varmış ben çok bilmiyorum bu dil kökenleri olayını araştırınca aklıma geldi hangisini öğreniyorsun?
Hiragana, Katakana ve Kanji. 3 alfabe var. Kanji kelimelerin kısaltarak bir kaç harfe sığdırılmasında kullanılan alfabe. Katakana yanlış hatırlamıyorsam yabancı uyruklu kelimeler için. Hiragana normal alfabe.

Alfabenin galiba farklı türleri varmış ben çok bilmiyorum bu dil kökenleri olayını araştırınca aklıma geldi hangisini öğreniyorsun?

Hiragana
Katakana
Kanji
3 tane alfabe var. Hiragana bence en kolay olanı. Kanji de en zor olanıdır bana göre. Tavsiyem önce Hiragana öğrenmeniz ve seviyenize göre Kanji öğrenmeniz. Katakana'da durum nasıl bilmiyorum maalesef.

Japonca çok kolay bir dil. Alfabeyi çözerseniz ve alt yazılı anime izlerseniz zaten direkt çözüyorsunuz.

Keşke o kadar kolay olsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı