Japonca öğrenmeye nereden başlanmalı?

Japonca bilgim 0'a yakın. Japonca öğrenmek istiyorum. Kurslara bütçem yetmediği için gidemem. Evden çalışarak Japonca öğrenmek mümkün mü? Eğer öyleyse nereden başlamam gerekiyor?

Memrise diye uygulama var onunla Almanca öğrendim ama onunla sadece kelime darcığını genişletiyorsun
Bu videoda alfabe öğren sonra memrise ile çalışırsın

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sakin be, ironi yapmistim. XD.

Komik çocuk.

Benim yakın arkadaşım kendi başına japonca öğrendi. Hiçbir kursa yada hiçbir kitaba para vermedi. Evde kendine kendine çalışarak öğrendi. Şu anda Japonya'da, orada çalışıyor. Yaklaşık 6 7 aydır da orada. Öğrenmesine en büyük fayda bildiğim kadarıyla chat programları üzerinden japon insanlarla konuşmak oldu. Japonya'da WhatsApp gibi chat programları kullanılmıyor. Yine bildiğim kadarıyla WeChat, line gibi uygulamalar kullanılıyor. O uygulamalar üzerinden kendine japon arkadaşlar buldu. Onlarla konuşmaya çalıştı. Bu süreçte internetten araştırmalar yapıp alfabelerini öğrendi. Konuşa konuşa cümle yapısını öğrendi. Tabi yine en büyük yardımcısı internet oldu. YouTube üzerinden videolar izleyerek, araştırarak öğrendi. Sende bu şekilde yaparak kendin öğrenebilirsin. Benim bildiğim bu şekilde öğrendi. Farklı yöntemlerde kullanmıştır ama çok bilmiyorum. İşin özü kendin çalışarak öğrenebilirsin. Animeleri altyazı olmadan izleyerek değil. Ha belli bir seviyeye gelirsin. Ondan sonra pekişmesi açısından altyazı olmadan anime izlersin eyvallah. Ama öteki türlü mümkün değil gibi görünüyor hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı