Japonya'dan PlayStation 5 nasıl alınır?

FreYr3162

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450M S2H, Ryzen 5 5600, Gigabyte Gaming OC Pro RTX 2060, G.Skill 2x8 GB 3000MHz CL16, Seagate Barracuda 2 TB 7200RPM, Samsung 860 EVO 500 GB M2 SSD, Pny CS900 480 GB, Cougar 700W PSU
Yurt dışından PlayStation 5 almak istiyorum, en uygun ülkelerden birisi japonyaymış sanırım. Amazon Japonya artık Türkiye'ye ürün kargolamıyor, PlayStation 5 ilanlarına girince Türkiye'ye kargolanmadığı yazıyor ve bu durum Amazon'da Japonya'da çoğu teknolojik üründe var(ekran kartları). Başka türlü yurt dışından nasıl ürün satın alabilirim? Uyguna alabileceğim bir ülke ve site önerisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gürcistan var. Otobüs turları düzenleniyor. 1000TL gibi fiyatlara. PS5 aradaki fiyat farkına yeni bir ülke gezmiş olursun.

Gürcistan var. Otobüs turları düzenleniyor. 1000TL gibi fiyatlara. PS5 aradaki fiyat farkına yeni bir ülke gezmiş olursun.

Japonya'ya gitmekten de çok daha ekonomik olur. En iyi seçenek bu gibi duruyor.

Uyguna alabileceğim bir ülke ve site önerisi var mı?
Siteden sipariş vererek PS5 artık alınamıyor. Satan yerler siteler yok değil ama gümrük vergisi ile birlikte TR fiyatından daha yüksek fiyata geliyor. Kargo geldiğinde ne halde olacağı meçhul. Eurasia garantili olmuyor genellikle. Ya sen gideceksin ya da giden biri getirecek. Yoksa karlı bir alışveriş yapamazsın.

Siteden sipariş vererek PS5 artık alınamıyor. Satan yerler siteler yok değil ama gümrük vergisi ile birlikte TR fiyatından daha yüksek fiyata geliyor. Kargo geldiğinde ne halde olacağı meçhul. Eurasia garantili olmuyor genellikle. Ya sen gideceksin ya da giden biri getirecek. Yoksa karlı bir alışveriş yapamazsın.
Hocam merakımdan soruyorum. Gürcistan'a gidip alıp gelmek kaça patlar?

Bu işin membaa zoomer. Fiziki mağazası da var oradakiler biliyor zaten.
1490 Lari aşağı yukarı 16-17K fiyatı var. Gümrükten çıkışta da vergi iadesi alıyorsun %8 civarı yanlış hatırlamıyorsam. O da 1200TL falan ediyor. PS5 15K fiyata geliyor. Türkiyeden 21K'ya alacağına Gürcüden 15e alıyorsun. 4K da gezi masrafı. Her şey dahil 19K ya Batum gezip PS5 sahibi oluyorsun.

Japonya NTSC kullanıyor.
PS4 ile o devir çoktan kapandı. Japonya, 2011 yılında NTSC-J (NTSC 4.43) kullanımını bıraktı. NTSC-J'den önce, dünyanın ilk HD kanalını 2007 yılında (3 Haziran 1989-30 Eylül 2007) kapattılar. Sadece Avrupa prizine dönüştürücü alması lazım kullanabilmesi için.

Bu işin membaa zoomer. Fiziki mağazası da var oradakiler biliyor zaten.
1490 Lari aşağı yukarı 16-17K fiyatı var. Gümrükten çıkışta da vergi iadesi alıyorsun %8 civarı yanlış hatırlamıyorsam. O da 1200TL falan ediyor. PS5 15K fiyata geliyor. Türkiye'den 21K'ya alacağına Gürcüden 15e alıyorsun. 4K da gezi masrafı. Her şey dahil 19K ya Batum gezip PS5 sahibi oluyorsun.

Buradan Türkiye'ye sipariş verilebiliyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı