Java ile yaptığım 2D oyunlar kasıyor

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Merhabalar.

Java'nın Graphics, Graphics2D ve JFrame kütüphaneleri ile yaptığım bir kaç 2D oyun Windows üzerinde Eclipse'te çok güzel çalışırken, Linux üzerinde Eclipse'te çok kötü bir performans sergileyerek çalışıyor.

NetBeans IDE ile denedim ve her iki platforma son sürüm JDK'ları yükledim ama durum aynı.

Bu durum için internetten şu komutu, yazdığım kodun main bloğuna yapıştırmam gerekiyormuş diye bir öneri buldum;
System.setProperty("sun.java2d.opengl", "true");

Lakin yine kötü performans sergiledi.

Kullandığım OS; elementaryOS 5.1.7 Hera,
Son sürüm Mesa ve Xanmod Kernel 5.18.4 sürümü yüklüdür.
Çözüm için bir öneriniz var mıdır?

Not: Sıfırdan basit animasyonlar yapsam bile kasıyor.

Çok memnunum, Linux kullanmak Windows'a göre çok pratik ve tasarım olarak çok güzel ama bu gibi durumlar kullanmama engel oluyor.

Son düzenleme:
Merhabalar.

Java'nın Graphics, Graphics2D ve JFrame kütüphaneleri ile yaptığım bir kaç 2D oyun Windows üzerinde Eclipse'te çok güzel çalışırken, Linux üzerinde Eclipse'te çok kötü bir performans sergileyerek çalışıyor.

NetBeans IDE ile denedim ve her iki platforma son sürüm JDK'ları yükledim ama durum aynı.

Bu durum için internetten şu komutu, yazdığım kodun main bloğuna yapıştırmam gerekiyormuş diye bir öneri buldum;
System.setProperty("sun.java2d.opengl", "true");

Lakin yine kötü performans sergiledi.

Kullandığım OS; elementaryOS 5.1.7 Hera,
Son sürüm Mesa ve Xanmod Kernel 5.18.4 sürümü yüklüdür.
Çözüm için bir öneriniz var mıdır?

Not: Sıfırdan basit animasyonlar yapsam bile kasıyor.

Çok memnunum, Linux kullanmak Windows'a göre çok pratik ve tasarım olarak çok güzel ama bu gibi durumlar kullanmama engel oluyor.
FPS mi düşük oluyor hocam?

Hocam Linux'taki default renderer genelde Vulkan'dır, Windows'ta kullandığınız kütüphaneyle yazdığınız oyun ise OpenGL kullanıyor, dolayısıyla internal optimizasyonları ve Draw-calları farklı. Buildinizi doğrudan Linux için alırsanız ve o şekilde runlarsanız sorununuz ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı