Java öğrenilir mi?

Shylex

Decapat
Daha fazla  
Selam, ben Kaan. 19 yaşındayım ve bir markette müdür yardımcısı olarak çalışıyorum. İşten geldiğimde kalan az boş vaktimde R6 oynuyorum. Merak ettiğim bir şey var. Yazılım dillerine alakam var ama öğrenme konusunda biraz sorunluyum. İşten kalan vakitte Java öğrenmek istiyorum ama diplomam olmayacağı için işime yaramayacağı kanısına vardım. Sizce diplomam olmasa bile Java ile gelir elde etme şansım var mı? Java para kazanmak için öğrenmeye değer bir dil mi?

Selam, ben Kaan. 19 yaşındayım ve bir markette müdür yardımcısı olarak çalışıyorum. İşten geldiğimde kalan az boş vaktimde R6 oynuyorum. Merak ettiğim bir şey var. Yazılım dillerine alakam var ama öğrenme konusunda biraz sorunluyum. İşten kalan vakitte Java öğrenmek istiyorum ama diplomam olmayacağı için işime yaramayacağı kanısına vardım. Sizce diplomam olmasa bile Java ile gelir elde etme şansım var mı? Java para kazanmak için öğrenmeye değer bir dil mi?
İlk olarak python öğrenip sonra c veya java öğrenebilirsiniz , java daha az kullanılıyor c'ye göre.

Para kazanma gözüyle bakıyorsan git direk öğrenebiliyorsan C++ öğren. Java ve Python giriş dilidir kabaca birini bitirmeni tavsiye ederim yok ben direk üst dillerden başlayayım diyorsan işin çok zorlaşır.

Ben şu anda yurt dışında yaşıyorum diploma isteyen yer görmedim iş ilanlarında öğrenilir tabiikide.

Ben şu anda yurt dışında yaşıyorum diploma isteyen yer görmedim iş ilanlarında öğrenilir tabiikide.
Şöyle diyeyim çalıştığım market obase adında bir sistem kullanıyor. Bu sistem java runtime forms üzerinden geliştirilmiş ve baktığımda işletme programlarının hemen hepsi java ile geliştiriliyor. Bence java en basitinde bu tarz işlerde bile kullanılabilir.

Şöyle diyeyim çalıştığım market obase adında bir sistem kullanıyor. Bu sistem java runtime forms üzerinden geliştirilmiş ve baktığımda işletme programlarının hemen hepsi java ile geliştiriliyor. Bence java en basitinde bu tarz işlerde bile kullanılabilir.

Staj yaptığım fabrikada bir makinenin arayüzü de Java ile yazılmıştı. Öğrenmeye değer bir dil.

Java eski bir dil. Türkiye'de her konuda eskiden geldiği için baktığınız her yerde Java görebilirsiniz. Daha yenilikçi dillere veya kült dillere yönelin. Mesela C++, Java'dan daha çok fonksiyon içerir ve kullanım alanı Java'dan çok daha geniştir.

Ben de alaylı yazılımcıyım.

ilk başlarken seçebileceğin sana yazılım öğretecek 3 dil var.

C++, Java, Delphi bunlardan handisi sana ilk bakışta kolay geliyorsa onu öğren.
Bu dillerden herhangi birini iyi bildiğin taktirde işsiz kalma imkanın yok, ve bu dillerden herhangi birini öğrendiğinde diğer tüm dillere hızlıca geçiş yapabilirsin diğer dilleri çok daha rahat öğrenirsin ama önce kodlama mantığını öğrenmek için bu 3 dilden birini mutlaka iyi öğrenmelisin.

Kimsenin ne dediğine aldırma , java mı kaldı artık, c++ ne taş devri dili delphi diye bir dil mi varmış bu gibi şeyler duyacaksın kulak asma.
ve dil öğrenme meselesinde ilk 2 3 ay çok sıkıcıdır. sanki hiç bir şey anlamıyormuşsun gibi gelir. video izlersin ya bu adam neyden bahsediyor dersin sanki adam arapça konuşuyor.
bir süre sonra bir aydınlanma çöker , bir ampül yanar ışığı görürsün. o okuduklarını dinlediklerini izlediklerini anladığını farkedersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı