Nasıl Java öğrenilir?

uurcanfdn1

Hectopat
Staj yaptığım şirketde Java kullandıkları için bu dili öğrenmeye çalışıyorum ama biraz zorluyor. Ufak ufak hava durumu gibi şeyler yapıyorum ama NetBeans üzerinden yapmak çok kötü. Hiç düzenli bir kullanımı yok projeye resim eklemek istedim o bile deli etti yapamadım bu yüzden yardım alabileceğim yerler arıyorum. Bildiğiniz yerler varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Staj yaptığım şirketde Java kullandıkları için bu dili öğrenmeye çalışıyorum ama biraz zorluyor. Ufak ufak hava durumu gibi şeyler yapıyorum ama NetBeans üzerinden yapmak çok kötü. Hiç düzenli bir kullanımı yok projeye resim eklemek istedim o bile deli etti yapamadım bu yüzden yardım alabileceğim yerler arıyorum. Bildiğiniz yerler varsa yardımcı olabilir mi?

Bol bol ders videoları izle öğrenirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski yazılımcı olarak söylüyorum, orta veya ileri derecede ingilizce bilmeniz şart. Bunun sebebi, karşılaştığınız problemleri, türkçe bulunmayan öz ve önemli kaynakları, programların arayüzlerini ve kodları anlamak için iyi bir ingilizcenin mutlaka gerekiyor olması. Türkçe kaynaklarla bir yere kadar gelebilirsiniz. Ancak ileri seviyeye taşımak istiyorsanız muhakkak kendinizi her kaynaktan çok azimli, sıkı bir disiplinle geliştirmek zorundasınız.

Karşılaştığınız sorunları burada veya stackoverflow'da sorabilirsiniz. Öğrenmeye gelirsek çok azimli olmak gerek. Bir kurs alıp onu bitirenlerin sayısı %0.5'lerde hele uzun kurslarda. Kendinizi gerçekten sıkmanız lazım. Bende şuan R ile istatistik ve matematik, makine öğrenmesi vs. ile uğraşıyorum, öğrenmeye çalışıyorum. Günde en az 3 saat kurs ilerlemesi, 4-5 saat de yazılımla uğraşmaya çalışıyorum. Bazen gerçekten bırakasım geliyor ama gelecekte iyi bir yerlere gelmek için sıkıyorum dişimi. Bakalım neler olacak :). Ayrıca yeni programlamaya başladıysanız Java zor bir dildir. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı