Java öğrenilir mi?

Böyle bir kural var da bizim mi haberimiz yok?
Kural olduğunu söylemiyorum java şuanki devirde daha az kullanılıyor , c ile java neredeyse aynı zorlukta ve c şuan daha fazla kullanılıyor , c biliyorsanız azacık c++ bilginiz de olmuş olur (azacık) Benim java yerine c öğrensin deme sebebim arkadaşın işe girmek istemesi yoksa minecraft gibi oyunlar javayla yapıldı.

Kural olduğunu söylemiyorum java şuanki devirde daha az kullanılıyor , c ile java neredeyse aynı zorlukta ve c şuan daha fazla kullanılıyor , c biliyorsanız azacık c++ bilginiz de olmuş olur (azacık) Benim java yerine c öğrensin deme sebebim arkadaşın işe girmek istemesi yoksa minecraft gibi oyunlar javayla yapıldı.
Şahsen Java benim en sevmediğim dildir ancak iş imkanı olarak gayet geniş bir dil. Bence de önce C/C++ öğrenmesi daha mantıklı ama "İlk olarak C öğrenilmelidir" demek yanlış. Bu tür konularda kesin yargıya varılmaz.

Şahsen Java benim en sevmediğim dildir ancak iş imkanı olarak gayet geniş bir dil. Bence de önce C/C++ öğrenmesi daha mantıklı ama "İlk olarak C öğrenilmelidir" demek yanlış. Bu tür konularda kesin yargıya varılmaz.
İlk olarak c öğrenilmelidir bence demem gerekirdi doğrudur fakat ben direk ilk olarak demiyorum javadan önce c öğrenmek daha iyi olur demek istiyorum.

Selam, ben Kaan. 19 yaşındayım ve bir markette müdür yardımcısı olarak çalışıyorum. İşten geldiğimde kalan az boş vaktimde R6 oynuyorum. Merak ettiğim bir şey var. Yazılım dillerine alakam var ama öğrenme konusunda biraz sorunluyum. İşten kalan vakitte Java öğrenmek istiyorum ama diplomam olmayacağı için işime yaramayacağı kanısına vardım. Sizce diplomam olmasa bile Java ile gelir elde etme şansım var mı? Java para kazanmak için öğrenmeye değer bir dil mi?

Fultime calisan birinin arta kalan zamanlarinda eve gelip yazilim calisarak profesyonel developer olmasi pek fizibil bir plan degil.

Java degil burada sorun, bu ise ayiracagin zamanin ve eforun yetersizligi.

Cunku dil sadece ufak bir bolum. Su anda Java uzmani olsan dahi bir iste calisman icin bilmen gereken pek cok farkli sey var. ( Is ilanlarina freelance, remote, office bakarak gorebilirsin )

Kendim isten eve dondugumde kalan enerjimi dusunerek bunlari yaziyorum.

Ben de alaylı yazılımcıyım.

İlk başlarken seçebileceğin sana yazılım öğretecek 3 dil var.

C++, Java, delphi bunlardan handisi sana ilk bakışta kolay geliyorsa onu öğren.
Bu dillerden herhangi birini iyi bildiğin taktirde işsiz kalma imkanın yok, ve bu dillerden herhangi birini öğrendiğinde diğer tüm dillere hızlıca geçiş yapabilirsin diğer dilleri çok daha rahat öğrenirsin ama önce kodlama mantığını öğrenmek için bu 3 dilden birini mutlaka iyi öğrenmelisin.

Kimsenin ne dediğine aldırma, Java mı kaldı artık, C++ ne taş devri dili delphi diye bir dil mi varmış bu gibi şeyler duyacaksın kulak asma.
Ve dil öğrenme meselesinde ilk 2 3 ay çok sıkıcıdır. Sanki hiçbir şey anlamıyormuşsun gibi gelir. Video izlersin ya bu adam neden bahsediyor dersin sanki adam Arapça konuşuyor.
Bir süre sonra bir aydınlanma çöker, bir ampul yanar ışığı görürsün. O okuduklarını dinlediklerini izlediklerini anladığını fark edersin.

Ben o isigi gormeye başladım soylediklerin cok dogru.

Geri
Yukarı