JavaScript kurs veya kitap tavsiyesi

bymaskeli53

Femtopat
Daha fazla  
JavaScript öğrenmek istiyorum. Tavsiye edebileceğiniz Udemy, YouTube eğitimleri veya kitap var mı?

Türkçe kaynak olursa daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence yazılım konusunda kitap etkili olmuyor. Benim hem yazılım kitabım var hem de udemyden satın aldığım siber güvenlik kursu var aldığım kitabın yüzüne bile bakmadım. Çok etkili olmuyor kitaptan çalışmak.
Sana önerim kitap almaman yönünde.

Öncesine dair herhangi bir temeliniz var mıydı? Yoksa 0'dan başlangıç kursu mu istiyorsunuz?

JavaScript'te 0'ım ama Python biliyorum JavaScript öğrenme nedenim ise HTML ve CSS bilgim de iyi onları JavaScript ile birleştirmek istiyorum.
Devletin ücretsiz sertifikalı kurs sitesi BTK Akademi var ona bakabilirsin.

Python'u oradan takip ediyorum ancak JavaScript için BTK akademi kursu iyi değil diye duymuştum.
Ondan dolayı biraz önyargılıyım.

Free JavaScript Tutorial - Javascript Essentials
Düzeltme

Son düzenleme:
Free JavaScript Tutorial - Javascript Essentials
Düzeltme
Düzeltme

Bence yazılım konusunda kitap etkili olmuyor. Benim hem yazılım kitabım var hem de Udemy'den satın aldığım siber güvenlik kursu var aldığım kitabın yüzüne bile bakmadım. Çok etkili olmuyor kitaptan çalışmak.
Sana önerim kitap almaman yönünde.

Kitap ve video eğitimleri kişiden kişiye değişmekte ama... Mesele bende videolardan anlamıyorum kitaplar çok yardımcı oluyor...

Öncelikle BTK'dan başlamadığınız için çok doğru bir hamle yapmışsınız ki ordaki JS kursu en son berbat haldeydi. Eğer kitap okuyarak öğrenebiliyorsanız size mükemmel 2-3 önerim olacak.

Bunlardan birincisi bir e-kitap Eloquent JavaScript sıfırdan başlamak için mükemmel bir kaynak.
Eğer e-kitap takip edemiyor baskılı kitaba ihtiyaç duyuyorsanız (bende böyle olmuştu) aşağıya bırakacağım bu alanda ki en iyi kitabın PDF'ini bulabilir ve kopyalatabilirsiniz ya da eğer paranız varsa yurt dışından sipariş de edebilirsiniz. Maalesef güncel kur ve taşıma ücretleri ikinci seçeneği zora sokuyor. Bahsettiğim kitap Professional JavaScript for Web Developers

Yukarıda bahsedilenlerden sonra kesinlikle ihtiyacınız olacak 1 kaynak daha linkliyorum. Takıldığınız veya merak ettiğiniz JS ile ilgili her şeyi en doğru ve güncel hali ile burada bulabilirsiniz. Firefox Developer Tools
Eğer bunların yanında garnitür olarak videolu bir kaynak isterseniz onu da Türkçe olarak tavsiye edeceğim.

Js'in temelleri ve mantığı içiin takip edilebilir bir kaynak. Udemy JS Kursu

Edit: Konu 9 Aralık da açılmış :D sonradan fark ettim ama olsun JS öğrenmeye karar verenler bu konuyu görürse yardımcı olur diye düşünüyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı