JavaScript'te en çok nerede problem yaşıyorsunuz? | JS Türkçe kaynak

Türkçe kaynak olarak testing tarafında bulmak zor. Bence açığı kolayca kapatabilirsin. Sadece dokumantasyonları çevirsen bile okuyan olur diye düşünüyorum 😂

Türkçe kaynak olarak testing tarafında bulmak zor. Bence açığı kolayca kapatabilirsin. Sadece dokümantasyonları çevirsen bile okuyan olur diye düşünüyorum 😂

Evet test kısmında hiçbir şey yok eğer gerçekten sağlam bir şekilde kavrayabilirsem ilerleyen bölümlere onu da ekleyeceğim.

Ecma2017 oncesi yazilan kodu modernize etmek.
Callback cok sacma bir dizayn, ayrica 1+'1' isleminden "11" sonucunu alacagin gerizekali dil sayisi bir elin parmaklarini gecmez.

TypeScript kullanırsın olur biter :D
:D typescript runtime 'da çalışmaz ki, aynı şeylerin hepsini typescript'de de yapman gerekir. TypeScript sadece compile'dan önce developer'ın geliştirmesini kolaylaştıran bir ortam. Kodların compiler'dan geçirilip tekrar javascript'e dönüyor.

:D typescript runtime 'da çalışmaz ki, aynı şeylerin hepsini typescript'de de yapman gerekir. TypeScript sadece compile'dan önce developer'ın geliştirmesini kolaylaştıran bir ortam. Kodların compiler'dan geçirilip tekrar javascript'e dönüyor.
Javascript içinde type safe yapı kurarken kullanabileceği en iyi yol Typescript. Şayet type safe bir dil kullanılması gerekiyorsa, bunu js üzerinden konuşuyor olmamız bile başlı başına zaman kaybı. Gidip C# yazabilirler :D

Açık kaynak, kar amacı gütmeyen Türkçe kaynak sonuç olarak ama yine de reklam sayılacak olursa burada paylaşmam.
Anladığım kadarıyla 1 kendi siten var 2 ingilizce yazabiliyorsun 3 backend de biliyorsun.
Acaba bunları nasıl başardığını söyleyebilir misin?
İngilizceyi nerden öğrendin?
Yazılım için hangi içeriklere baktın?

Şimdiden teşekkürler.

Anladığım kadarıyla 1 kendi siten var 2 İngilizce yazabiliyorsun 3 backend de biliyorsun.
Acaba bunları nasıl başardığını söyleyebilir misin?
İngilizceyi nereden öğrendin?
Yazılım için hangi içeriklere baktın?

Şimdiden teşekkürler.

Maalesef backend bilmiyorum, sadece backend için hızlı sonuç üretebilecek alternatifler buluyor ve kullanıyorum. İngilizce'yi de öğrenmeye devam ediyorum. Bunlar için de sürekli farklı kaynaklardan okuma yapmaya çalışıyorum. Genelin aksine ben video gibi içerikler ile yol kat edemiyorum. Bu nedenle hoşuma giden ve benim için en doğru olan yolu keşfetmeye çalışıyorum. Spesifik olarak tek bir kaynak takip etmiyorum. Elime ne geçerse okuyup, incelemeye çalışıyorum.

Maalesef backend bilmiyorum, sadece backend için hızlı sonuç üretebilecek alternatifler buluyor ve kullanıyorum. İngilizce'yi de öğrenmeye devam ediyorum. Bunlar için de sürekli farklı kaynaklardan okuma yapmaya çalışıyorum. Genelin aksine ben video gibi içerikler ile yol kat edemiyorum. Bu nedenle hoşuma giden ve benim için en doğru olan yolu keşfetmeye çalışıyorum. Spesifik olarak tek bir kaynak takip etmiyorum. Elime ne geçerse okuyup, incelemeye çalışıyorum.
1 İngilizce seviyen ne kadar? Bilmiyorsan internette testler var. Yazı yazacak kadar bilen biri baya biliyor diye düşünüyorum.
2 Bende videolardan verim alamıyorum. Sadece html başlangıcında fayda görmüştüm. Onun haricinde zerre bişey öğrenemiyorum.
3 Uzun zamandır yazılım öğrenmeye çalışan biriyim. Bana bu konuda yardımcı olabilecek en küçük şeyi bile arıyorum. Bu yüzden sormuştum.
4 Kitaplara bakıyor musun? Yazılım hakkındakilere.
5 İngilizce için örnek hangi kaynaklara bakıyorsun?

1 İngilizce seviyen ne kadar? Bilmiyorsan internette testler var. Yazı yazacak kadar bilen biri bayağı biliyor diye düşünüyorum.
2 bende videolardan verim alamıyorum. Sadece HTML başlangıcında fayda görmüştüm. Onun haricinde zerre bir şey öğrenemiyorum.
3 uzun zamandır yazılım öğrenmeye çalışan biriyim. Bana bu konuda yardımcı olabilecek en küçük şeyi bile arıyorum. Bu yüzden sormuştum.
4 kitaplara bakıyor musun? Yazılım hakkındakilere.
5 İngilizce için örnek hangi kaynaklara bakıyorsun?

Yazmayı seviyorum ve İngilizcemi geliştirebilmek için yazıyorum. Bayağı zamanımı alıyor ve en son Grammarly ile kontrol ediyorum. Ona rağmen hatalar var, seviyem için başlangıç ile orta arasında diyebilirim. Daha çok göz aşinalığımın olduğu söylenebilir. Kitaplara çok sık bakıyorum ama birçoğu PDF ya da e-kitap, fiziksel olarak yalnızca Eloquent JavaScript var, onun da dili çok ağır olduğu için okumak ve anlamak uzun zamanımı alıyor. Olabildiğince blog takip ediyorum fakat maalesef herhangi bir listesi yok. Eğer JavaScript öğrenmek istiyorsan Dan Abramov Just JavaScript'i öneririm. Yalnızca en temel konuları anlatıyor, ama bu eğitim sayesinde aslında bu temel konuların ne kadar derin ve önemli olduğunu anlıyor ve güzel bir temel oluşturmuş oluyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı