JBL BT520 vs JBL BT570

arjinyekta

Centipat
Daha fazla  
Bugün kulaklık alacaktım ama 2 tane model gözüme takıldı ve fiyatları hemen hemen aynı biri JBL 520BT diğeri 570BT aralarındaki farkı bilmiyorum ve Youtube'de de karşılaştırma videoları yok henüz. Aralarındaki fark nedir, acaba?

1700938170301.png
1700938210696.png

Sürücüleri farklı sahsen bana ikisi de kötü gibi geliyor.
520BT olanın BT sürümü yeni ve Kullanım süresi daha uzun.
570BT empedansı fark etmeyecek şekilde az fazla yani belki hissetmeye bilirsin ama çok az bişeycik daha pürüzsüz sese sahip olması lazm.
520BT Sürücü az bişeycik daha büyük bu da fark etmeyecek kadar daha iyi bass performansı sağlar.

Kısaca BT ve Kullanım süresi bakımından farkları var.
Jbl ürünleri sevmesem de 520BT mantıklı duruyor.

520 tercih edin. Eski versiyonuna nazaran daha uzun şarj süresi ve Type-C ile geliyor. Haftada 1 defa şarj ediyorum bayağı iyi. Ayrıca cebinize filan koyabiliyorsunuz katlanıyor.

Dr'dan JBL 570BT sipariş ettim bir süredir kullanıyorum, ses kalitesi çok iyi ve herhangi bir cızırtı, kesilme, gecikme olayı yaşamadım, kulağı acıtıyor ama bu problem genel olarak BT serisinin hepsinde var zaten, arasında ki farkı söyleyecek olursam 520BT şarj olarak daha uzun süre dayanıyor ve Bluetooth sürümü olarak daha ileride, aralarında ki şarj süresi farkını göz ardı ettim, zaten ikisi de çabucak fullenebilen cihazlar, 570BT 40 saat benim için gayet yeterli, Bluetooth konusuna gelince de 570BT daha geri olmasına rağmen laptopuma ve evde ki tüm IPhone'lara kolayca bağlanıyor ve 570BT 250 TL kadar daha ucuz (şu an için) ama şöyle söyleyeyim eğer ikisini eşit fiyata yakalarsanız 520BT'i tavsiye ederim, birkaç göze batmayacak özellik için 250 TL daha fazla ödemeyi istemeyip 570BT'i tercih ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı