JDM'mi Alman mı Muscle mı?

JDM hastasıyım. Kaporta olsun iç aksam olsun motor olsun her konuda özgürlükçü yapısı beni benden alıyor. Şahsi görüşüm dünya üzerine gelmiş en ikonik aracın R34 olduğunu düşünüyorum. Kendimi bildim bileli japon araçlarına karşı daha bir sevgim var. Muscle araçları sevmiyorum demiyorum fakat ilgim yok. Alman olarak ise BMW M5 vs AUDI RS6 araçlarını beğeniyorum özellikle E39 kasası çok hoşuma gidiyor.

Alman veya genellemek gerekirse Avrupa otomobillerini seviyorum. Motordan ve gerisi tenekeden ibaret olan Japon ve Amerikan arabalarından çok haz etmiyorum.
Türkiye'deki tüm Honda'ları toplatalım istersen teneke niyetine. Benim arabayı da alsınlar hatta. Objektiflikten uzak karşı tarafa sallayacak yorum yapacaksanız gelmeyin hocam.

İtalya-Fransa diyorum.
Ferrari'ye karşı benim de niyeyse bi zaafım var. Bence F40 sevmiyorum diyen kimse yoktur diye düşünüyorum.

Türkiye'deki tüm Honda'ları toplatalım istersen teneke niyetine. Benim arabayı da alsınlar hatta. Objektiflikten uzak karşı tarafa sallayacak yorum yapacaksanız gelmeyin hocam.

Ferrari'ye karşı benim de niyeyse bi zaafım var. Bence F40 sevmiyorum diyen kimse yoktur diye düşünüyorum.
"Efsane kasa" dedikleri toyotolar neredeyse sanayii yüzü görmüyor o kadar yaşına rağmen. Tek tük değil genel olarak daha az arıza veriyor Japonlar özellikle Mazda. Ama işte teneke deniliyor garip.😂

Burada devlet meselesi konuşulmuyor, bilimsel de konuşmuyoruz. Adı üstünde; zevk. Sana göre bir diğeri ile karşılaştırılabilir. Sevmiyorum ve bunu da dile getirmekten hiç çekinmem.

Arkadaşlar siz hangisini tercih ediyor ya da beğeniyorsunuz? Bildiğiniz üzere araba dünyasında bu 3'lünün kapışması çok fazla ve genelde taraflar birbirini kırmaktan ya da diğerini küçümsemekten kaçınmıyor. Hatta bazen saçma sapan yerlere kadar varıyor bu konu. Ama buradaki amacım sevdiğiniz tarafı neden sevdiğinize ya da tercih ettiğinize dair objektif bir yorum yapmanız. Şahsi fikrimden örnek verecek olursam; Favori arabam Toyota GT86 ben JDM arabalarını daha çok beğeniyorum. Üzerinde oynanabilirlik konusunda daha özgür buluyorum ve Supra modelinin 2jz motorunun gerçekten zamanının bir şaheseri olduğunu ve onun halen üstüne bir motor üretilemediğini düşünüyorum. Muscle çok ilgimi çekmiyor bir Viper küçüklüğümden beri beğendiğim bir araba. Almanlara gelecek olursam önde gelen 3 markasını da çok beğeniyorum Audi, Mercedes ve BMW. Ama Alman seven arkadaşlar genelde stok kapışsa Supra'yı geçer dedikleri için objektif bir konuşma yapamıyorum onlarla :D. Supranın neden 280 beygire düşürülüp piyasaya sürüldüğünden bir haber yorum atıyorlar. Bu arada ek olarak günlük sürmek ve işe gidip gelmek için bir araba alacak olsam tercihim Mercedes olurdu ama çok param olduğunu ve eğlence için bir araba alacağımı düşünürsek kesinlikle GT86 alırdım.

Düşüncelerinizi bekliyorum.
Sayılıyor mu bilmiyorum ama GTR fanı olduğum için JDM. (JDM’e giriyor mu bilmiyorum)

Geri
Yukarı