Çözüldü Ramnit ve Jeefo virüslerini temizleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SeFFaH

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim ve harici harddiskim, yani bütün dosyalarım bu virüsler tarafından kuşatılmış durumda. Harici harddiskimde 5-6 yılın birikimi bulunmakta. Formatlamak istemiyorum. Bu virüsler hakkında bilgisi olan daha önce uğraşmış olan var ise aranızda bunlardan format dışında nasıl kurtulabilirim. Bilgisayarda şu an windowsun ana bileşenleri dışında sonrada yüklediğim hiç bir exe çalışmamakta Windows defender aktif ve şu an temizliyor gözüküyor. Ama sistemi yeniden başlattıktan sonra sorunlar aynen devam etmekte. Lütfen bana bir çare bulun. 48 saattir bunlarla uğraşıyorum. Hiç olmadı artık her şeyden vazgeçip temiz format atacağım hariciyede. Önümde başka seçenek yok gibi. Windows Defender , Combofix ve Kaspersky ile tam sistem tarama ve temizleme gerçekleştirdim fakat sorun hala devam etmekte. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ya dostum Jeefo en ben üniversitedeyken bilgisayarın B'sinden anlamayan bilgisayar mühendislerinin bilgisayarlarına bulaşırdı. Sene 2004 falan yani, daha Facebook yok ortada hani. Kaspersky Jeefo bulaşmış dosyaları "dezenfekte" edebiliyor. Yani Jeefo'yı siliyor ama dosyaya zarar vermiyor. Egemen'in verdiği linkten indirip USB'ye at ve çalıştır.

Kasperskyı kullanmayı bilmeyen kullanmasın arkadaş :) Sonra silemedi deniliyor, silemeyen kaspersky değil kullanıcının kendisidir. İngilizce bilmeyenler ve daha antivirüsün içini ayarlarıyla oynamamış kişiler kurup sonra silemedi demesin.
Kasperskyı kurabildi isen virüsleri çözecektir(Kullanmayı bilmiyorsan bilenden yardım iste). Kaspersky rescue ile Tüm Bellek ve içine dosya atılabilen ne varsa bilgisayara takıp güvenlik seviyesini en üste çıkartıp, Fullscan yapınca ve sabır edersen bittiğinde tüm virüsleri kuralına göre siler veya temizlersen sorunsuz çözülecektir.
2 virüsle de karşılaştım tamir ettiğim bilgisayarlarda. Tekrar gelmelerinin sebebi bütün bellekleri taratmayıp sonra, antivirüssüz o belleği bilgisayara takıp yayılmasını sağlarsanız tabi temizlenmez.

Murat hoca bak senle anlaşamıyoruz. Her mesajda bir gerilim bir gerilim olmuyor bak böyle :). Arkadaşların dediği gibi açık sistemde temizlemiyorlar. Temizleyemiyorlar. Ben de hatayı orda yaptım zaten. Windows üzerinde temizleme yapmaya çalıştım. Arkadaşların dediği sistemle çözdüm sorunumu. Teşekkürler bu arada. Şimdi temiz bir format atıp programlarımı kurmaya başladım bir sıkıntı yok. İnşallah da çıkmaz. Teşekkürler hepinize...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı