Çözüldü Jeff the Killer jumpscare linklerinden nasıl kurtululur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Jeff the Killer jumpscare linklerinden nasıl kurtululur? Geçen birisi link atmıştı. Tıkladım, o an çok korktum. Kalbim yerinden çıkmıştı. Artık linklere tıklamaktan korkuyorum. Nasıl kurtulabilirim? Tıkladığım gibi engelleyecek bir eklenti ya da uygulama var mı?

Ben Kaspersky'nin reklam engelleyicisini kullanıyorum. Bir görüntüye sağ tıklayıp engellediğimde bir daha görmüyorum. Siz de deneyebilirsiniz.

Bence kalıcı olarak çözüm değil. Her zaman aynı siteden atılmıyor. Artık bilindik o siteden de atılmıyor.

Bence kalıcı olarak çözüm değil. Her zaman aynı siteden atılmıyor. Artık bilindik o siteden de atılmıyor.
Bilip bilmediğiniz her URL'ye tıklamanız zaten sisteminizin güvenliğini tehdit edebilir. Her şeye tıklamayın. Ek olarak Discord gibi platformlarda çoğunlukla atılan URL'lerin önizlemesini görebiliyorsunuz.

Tüyo:
Lightshot'ın bağlantısı prnt.sc şeklindedir. Yani Print Screen'in kısaltması şeklindedir. Bağlantıda, yamuk çizgiden sonra rastgele harf ve sayılar gelir. Örn: prnt.sc/13arwfn

Jumpscare olan sahte bağlantılar da prntsc.com, prtn.sc veya benzeri şekillerdedir. Sonunda genelde rastgele sayılar yerine belirli, aldatıcı ve bağlantıya tıklamak için çekici olan ifadeler bulunur. @Steve Rogers'ın attığı resimlerdeki gibi.

Linkleri ayırt ederseniz tuzağa düşmezsiniz.

Tüyor:
LightShot'ın bağlantısı prnt.sc şeklindedir. Yani Print Screen'in kısaltması şeklindedir. Bağlantıda, yamuk çizgiden sonra rastgele harf ve sayılar gelir. Örneğin: prnt.sc/13arwfn

Jumpscare olan sahte bağlantılar da prntsc.com, prtn.sc veya benzeri şekillerdedir. Sonunda genelde rastgele sayılar yerine belirli, aldatıcı ve bağlantıya tıklamak için çekici olan ifadeler bulunur. @Steve Rogers'ın attığı resimlerdeki gibi.

Linkleri ayırt ederseniz tuzağa düşmezsiniz.

Teşekkür ederim hocam. En azından çözdüm diyebilirim bu yöntemle.

Yeni konular

Geri
Yukarı