Telegram linklerinden virüs bulaştığı nasıl anlaşılır?

Telegram linklerinden kötü amaçlı yazılım bulaşması mümkün değildir ancak grup içerisinde farklı bir link varsa kötü amaçlı olabilir.

Telegram linklerinden kötü amaçlı yazılım bulaşması mümkün değildir ancak grup içerisinde farklı bir link varsa kötü amaçlı olabilir.
AV'de tespit etmediyse temizdir.

Farklı link derken, direkt olarak virüse yönlendiren mi? Bir tane "şunu şunu (hatırlamıyorum tam neydi) indirmek ister misiniz?" diye sordu, hayır dedim. Yani bulaşabilirse, o indirmeden bulaşabilirdi, onu da "indirilmesin" dedim zaten.
Zaten 2 AV 1 Malware programı ile tarattım, herhangi bir şey yoktu

Farklı link derken, direkt olarak virüse yönlendiren mi? Bir tane "şunu şunu (hatırlamıyorum tam neydi) indirmek ister misiniz?" diye sordu, hayır dedim. Yani bulaşabilirse, o indirmeden bulaşabilirdi, onu da "indirilmesin" dedim zaten.
Telegram grubunun içinde telegramdan farklı bir link paylaşıldıysa güvenilir olmama ihtimali var dedim.

İndirmeyi reddettiyseniz sorun olmaz.

Telegram grubunun içinde bir link paylaşıldıysa güvenilir olmama ihtimali var dedim.

İndirmeyi reddettiyseniz sorun olmaz.
Yazıyı güncellemiştim, buraya da yazayım.
2 AV 1 Malware programı ile tarattım, herhangi bir şey yoktu. Büyük ihtimalle bulaşmadı ama işte merak yüzünden paranoyaklık yaşıyorum şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı