Jelatin Çizilmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Normal bir kullanımda çizilmez. Üzerinde zıplarsan, elektrikli testereyle doğramaya kalkarsan çizilir elbet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu hale gelmesini istemiyorsan bir mağazada taktır. Operatörlerin büyük mağazalarına da gidebilirsin. Temizce takarlar.

gGrRxYn.jpg

Abi takarken keşke kredi kartıyla hava boşluklarını temizleseydin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal bir kullanımda çizilmez. Üzerinde zıplarsan, elektrikli testereyle doğramaya kalkarsan çizilir elbet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anahtar ile o ekrana o işlemi yaparsan ekran mahvolur :) İzlediğim videolardan sonra ben de çizilmez sanıyordum.
Ufak bir dikkatsizlik sonucu, normal kullanımda bile çok rahat çizilir.

Jelatin takmazsanız 1 ay içerisinde çiziklerin oluştuğunu görürsünüz.

Benim anlamadığım yer Galaxy S3 cihazında çizilmeyen şey ekran (AMOLED) satılırken jelatin çizilmez diye bir kural yok.

3 yıldır jelatinsiz Note 2 kullanıyorum ekranda kılcal çizik bile yok. Bi zahmet telefonu metal cisimlerle aynı cebe koymayın.

Ben Nokia Lumia 1320 kullanıcısıyım. Telefonda gorilla glass 3 var. 1 haftadır hiç çizilmedi ama çok korkuyorum ve bazı arkadaşlar jelatin çizilmez diyor çizildi . Benim babamın telefonu lumia 925 yere düştü. Uzun çizik oluştu ve sen yine jelatini tak telefona ne olur ne olmaz.

3 yıldır jelatinsiz Note 2 kullanıyorum ekranda kılcal çizik bile yok. Bi zahmet telefonu metal cisimlerle aynı cebe koymayın.
Yapma gözünü seveyim insanız, unutuyoruz. Daha ilk günden parayla aynı cebe koydum ve çizik oluştu. Ama sıkıntı yaratmayacak bir çizik.
Arkadaşlar gitti elinden düşürdü, 1,5 metreden dik bir biçimde yere çakıldı :) Çok şey oldu ancak hep ufak hasarlar aldı.

Şuan jelatinin üzerine bakıyorum, tonlarca çizik var. O jelatin orada olmasaydı telefonu 2. el satacak adam bile bulamazdım.
Jelatin kesinlikle şart.

Yapma gözünü seveyim insanız, unutuyoruz. Daha ilk günden parayla aynı cebe koydum ve çizik oluştu. Ama sıkıntı yaratmayacak bir çizik.
Arkadaşlar gitti elinden düşürdü, 1,5 metreden dik bir biçimde yere çakıldı :) Çok şey oldu ancak hep ufak hasarlar aldı.

Şuan jelatinin üzerine bakıyorum, tonlarca çizik var. O jelatin orada olmasaydı telefonu 2. el satacak adam bile bulamazdım.
Jelatin kesinlikle şart.
Nasıl çizilir anlamıyorum, yaklaşık 1 senedir S3 Mini kullanıyorum ilk 2 ay Jelatin taktım daha sonradan amoled ekran nedir ne değildir bi baktım çizilmez yazıyordu falan jelatinimi söktüm zaten kirlenmişti.

Herkes anahtarla bıçakla çizdim çizilmiyor diyenler palavya atıyor diye bir tabir kullanıyor fakat ben makaz ile bastırarak denedim hiçte bir şey olmadı.

Yanlış bilgilendirmeyin. Bende sony xperia active var suya toza darbelere karşı aşırı korumalı diye satılıyordu şu an onla yazıyorum telefon önceden onlarca kez düştü bir şey olmadı. Geçen denizli maçında telefon kısa bir mesafeden düştü ekran full çatlak ama dokunmatik hala ilk günkü gibi. Yani o videolar hikaye. Benim telefonu youtube'da xperia active test yazın görün.

Kesinlikle videolardaki gibi anahtarı alıp falan çizemezsin. Tekrar tekrar söylüyorum bunu.
Para ile telefonu aynı cebe koymanız bile tonlarca kılcar çiziğe neden olur :) Işık altında çok rahat belli olur.

Videolardaki görüş açısından hiçbir şey göremiyoruz zaten. Gerçek hayatta eline alıp ışık altında baktığında o çizikler emin ol gözüne batacaktır.
Yok benim telefon çizilmiyor diyorsan hemen şimdi video çek.

Al makası ve çizmeye başla. Bakalım çiziliyor mu çizilmiyor mu ? Şahsen ben böyle bir şeyi denemem. Çünkü ekranda sırıtan bir çizikle sonuçlanır.
Çizilmediğini iddia etmeyin lütfen :) Bal gibi de çiziliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı