Jilet vurmak sakalı sert yapar mı?

ThinkyPinky

Femtopat
Arkadaşlar 14 yaşındayım yaklaşık 1 senedir jilet vuruyorum bıyıklarıma falan çünkü bıyıklı olmak güzel değil bu yaşta. Sorum tam olarak büyüyünce sakalım çıktığında ve kirli sakal bırakmak istediğimde bakır teli gibi sert çıkar mı yoksa yumuşak olur mu?

Arkadaşlar 14 yaşındayım yaklaşık 1 senedir jilet vuruyorum bıyıklarıma falan çünkü bıyıklı olmak güzel değil bu yaşta. Sorum tam olarak büyüyünce sakalım çıktığında ve kirli sakal bırakmak istediğimde bakır teli gibi sert çıkar mı yoksa yumuşak olur mu?
Bir şey olmaz TR'nin %80'ni jiletle alıyordur. En azından çevrem hep jiletle alıyor.

Jiletle alınca sakalı, yeni çıkan sakalın uçları sivri geldiğinden jilet sertleştiriyormuş gibi bir his oluşturur. Ama sakal ilk çıkmaya başladığında makina yerine jilet kullanmanı öneririm zira sakalın yönünü belirlersin bu sayede. Tek bir yönde alıp sürekli aynı şekilde kesmeye çalış. İlk çıktığı zamanlarda makina kullanan arkadaşların bazılarında kıl dönmesi vs olmuştu.

Kanka aslında böyle bir şeyin olmasının sebebi, kestiğiniz yerlerde de ince "tüylerin" olması. Bu kıllar da kesildiği için ortaya hoşnut olmadığımız görüntüler çıkmakta. Fakat günün sonunda jilet de tıraş makinesi de tıraş olmamızı sağladığı için bu durum son derece normal olarak karşılanabilir. Yukarıdaki yazarların da dediği gibi, makineyle almak çok daha iyi olur. Jilet çok uğraştırıyor, en azından ben çok uğraşıyorum.

Bilimsel araştırmalar yalanlasa da cevap evet, benimkiler sertleşti fakat sorarsan sakalın sertleşti, sıklaştı mutlu musun diye; hiç mutlu değilim küçükken heveslendim ve şu an pişmanım.

Geri
Yukarı