Jitter ve dalgalanma

LeventD.

Hectopat
Merhaba. Kendimi bildim bileli Türk Telekom kullanıyoruz internet olarak. Genel olarak hiçbir sıkıntı olmuyordu. Ama 3-4 hafta önce internet saat başı kesilmeye başladı. 1-2 hafta sonra da ekip gönderdiler. İnternet kesilmeleri düzeldi. Ancak bu sefer de jitter ve dalgalanma sorunu ortaya çıktı. Eskiden jitter değeri 0 iken şu an minimum 1, ortalama 3-4, maksimum olarak da 60'ı gördüm. İnternet kesintisini düzeltmek için sadece DSL kablosunun ucunu değiştirdiler. Onun dışında hiçbir şey yapmadıklarını sadece kablonun ucunun kırık olmasından dolayı olduğunu söylediler (ancak ben kablonun ucu kırık bir şekilde neredeyse 1 yıla yakındır kullanıyordum hiçbir problem olmadan.)

Merhaba. Kendimi bildim bileli Türk Telekom kullanıyoruz internet olarak. Genel olarak hiçbir sıkıntı olmuyordu. Ama 3-4 hafta önce internet saat başı kesilmeye başladı. 1-2 hafta sonra da ekip gönderdiler. İnternet kesilmeleri düzeldi. Ancak bu sefer de jitter ve dalgalanma sorunu ortaya çıktı. Eskiden jitter değeri 0 iken şu an minimum 1, ortalama 3-4, maksimum olarak da 60'ı gördüm. İnternet kesintisini düzeltmek için sadece DSL kablosunun UC'unu değiştirdiler. Onun dışında hiçbir şey yapmadıklarını sadece kablonun ucunun kırık olmasından dolayı olduğunu söylediler (ancak ben kablonun ucu kırık bir şekilde neredeyse 1 yıla yakındır kullanıyordum hiçbir problem olmadan.)
Klasik TT. ISS değiştirmeyi düşündünüz mü hiç efendim?

Hat değerleri derken download upload mı?
1623789668088.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı