Juhor Marka RAM almak mantıklı mı?

Makaleler
42
Aldım da. İlginçtir 1900 TL'ye 2x16 GB 3600Mhz ve Samsung B-Die ya da en kötü Hynix çip çıkma ihtimali olan RAM bana hiç fena görünmedi. Ne zaman teslim edilecek bilmiyorum ama geldiğinde biraz kurcalarız sanırım. @William Butcher ne diyorsun bunlara? Üzerinde anime kızı bilem var.
jjj.jpg

jh.jpg

Hayatımda hiç duymadım ama RAM'lerin görünüşü ilgimi çekmedi değil.

Aliexpress elektronik ürünlerinin kağıt üstündeki değerlerini kaale almamak lazım, DDR3 bile çıkabilir bunlar.

Yok yetkili satıcısı bunlar altında da zibilyon tane görsel ve yorum var. RAM'ler legit bayağı ama bakalım kontrolcüsü nasıl ve hangi bellek denk gelecek bize.

Bir şey olması gerekenden daha cazip görünüyorsa onda bir bit yeniği vardır sözüne her zaman inanırım ama markayı hiç bilmediğim için kesin bir şey söyleyemeyeceğim :D Özellikle anime kızlarıyla donatılması daha da şüphelendiriyor...

Bir şey olması gerekenden daha cazip görünüyorsa onda bir bit yeniği vardır sözüne her zaman inanırım ama markayı hiç bilmediğim için kesin bir şey söyleyemeyeceğim :D Özellikle anime kızlarıyla donatılması daha da şüphelendiriyor...

Reddit'te birisi almış yine ona da B-Die denk gelmiş ve 3800Mhz CL14-15-13-24 ayar çekmiş stabil olarak.

Bizde bu fiyata XMP'de hata veren çöp-die'ları bile satmıyorlar. 3600Mhz CL14 bile olsa yeter bana hali hazırda 2x8 GB Ballistix'leri öyle kullanıyorum.

Hepsi dahil 1895 TL. Bu görev yazan yer vergi.

Eki Görüntüle 2116434

O fiyata şans verilebilir. Bu arada konu başında attığın 16 Gbit B-Die olarak gözüküyor, bizim bildiğimiz B-Die 8 Gbit'di. Bu diğeriyle alakasız kötü bir çip olabilir. Daha önce denk gelmediğimden bilemiyorum. Muhtemelen Dual Rank JJR veya Single Rank MJR(16 Gbit) ile gelir. Ballistix performansı bekleme, boyut yükseltmek istiyorsan geçebilirsin.

O fiyata şans verilebilir. Bu arada konu başında attığın 16 Gbit B-Die olarak gözüküyor, bizim bildiğimiz B-Die 8 Gbit'di. Bu diğeriyle alakasız kötü bir çip olabilir. Daha önce denk gelmediğimden bilemiyorum. Muhtemelen Dual Rank JJR veya Single Rank MJR(16 Gbit) ile gelir. Ballistix performansı bekleme, boyut yükseltmek istiyorsan geçebilirsin.

Ballistix performansına çok ihtiyacım olmayabilir bu sefer. Ama tuning yapmadan da kullanmak olmaz.
20240214_204725.jpg

Geri
Yukarı