Justice League Filmi Neden Bu Kadar Kötü?

@LeViAcKeRMaN Çizgi romanlarda bu mantık içinde ilerlemez, karakterin popüleritesi ve imkanlarıyla ilerler. Ona bakılırsa Thor'un Hulk gibi beyinsiz bir canavarı yenmesi lazım (ki bu amaçla yaratılmış) sırf sinirlendikçe güçleniyor diye yapamadığı kalmadı. Aynı şey Superman karakteri içinde geçerli. Herif ciddi ciddi zincirlerle gezegenleri çekiyor ya. Diana için biraz zor sanırım bu, hatta bütün o ''tanrılar'' için bile. Birde ileride zaten kriptonite bağışıklık kazanıyor.

İçimden geçenleri yazmışsın sağ ol kardeşim.

Diana döver. Yarı tanrı sonuçta. Superman pek bir gücü yok. Diananın zayıf noktası bile yok. Superman kripton kurşunu ile çok rahat öldürebilirsin. Batman planlarının arasında bulunuyor hatta. Hem diana savaşçı kanı taşıyor. Bir çok gücü var ama filmde zayıf.

Nasıl Superman'in gücü yok?! Sen ciddi olamazsın. Ya hiç çr okumamışsın ya da hiç araştırma bile yapmamışsın. Tamam diana ablamız güçlü ama Supo dövemez de ne demek? Sırf bir kriptonite veya kırmızı güneşe zaafı var diye böyle muamele göremez.

Christian Bale'in Batman'i sanatsal ve çizgi romandan baya uzak bir karakterdi ki zaten Christopher Nolan'da bunu dile getirmişti. Ama açıkçası ben Batman vurduğu zaman bi ''donk!'' sesi beklerdim. Çok hantal ve zayıf dövüşüyordu kendisi. Onun dışında evet yönetmenin kızı intihar etti, bazı kaynaklar bu yüzden bıraktı diyor, bazı kaynaklar devam etmek istedi ama stüdyo zorladı diyor. Artık hangisidir bilemem ama film zaten neredeyse bitmişti. The Flash ve Superman karakterlerinin çekimleri bittiği halde yeniden çekim için çağırdılar, o sırada Henry Cavill, Mission İmpossible filmi için bıyık bıraktı, ne kadar para teklif etselerde traş ettiremedi WB. Ve ortaya iğrenç bir efekt çıktı. Batman ise BvS'de kaplanken bu filmde kedi yavrusuydu, güya Gotham'da 20 yıl geçirmiş... Anladık suçluluk hissediyorsun ama bu kadar cıvıklık da fazla bence. Buradan Batman'e selam :D.

Son olarak WW ile Superman'in düşmanlarını değiştirerek hangisi daha güçlü görebiliriz. WW ile Doomsday'in mücadelesini görmek isterdim (çizgi romandaki versiyonundan bahsediyorum, filmde ki ''şey''den değil :)).

Çizgi romanı DC'den Filmi Marvel'den.
Bence Marvel bir tek filmlerde iyi, arada birde çizgi seri. DC, animasyon filmleri, çizgi romanlar, oyunlarda Marvel'e fark atar bence.

İçimden geldi.

justice league neden kötüydü.png

Buradan Warner Bros çalışanlarına bunu gönderiyorum. Hak ettiler bir koca bir tokat!

İçimden geçenleri yazmışsın sağ ol kardeşim.

Nasıl Superman'in gücü yok?! Sen ciddi olamazsın. Ya hiç çr okumamışsın ya da hiç araştırma bile yapmamışsın. Tamam diana ablamız güçlü ama Supo dövemez de ne demek? Sırf bir kriptonite veya kırmızı güneşe zaafı var diye böyle muamele göremez.

Takmışsın Superman güçlü diye. Superman kadar ezik bir kahraman yok.

Superman sadece şişirilmiş bir kahraman, ilk kahramanlardan olduğu için de ikonlaşmıştır. Şu ana kadar onlarca versiyonu tasarlanmış, güneş sayesinde gezegenleri taşıyan karakterimiz akılsız canavarın tekine malub olup, güneşin merkezinde bir kaç yüzyıl meditasyon yaparak da tanrılaşmıştır. Bunun tek sebebi de popülaritedir. Ezik demek yerine yersiz bir şekilde aşırı güçlü bir karakter. Bunları yapan karakter daha Batman'i yenemiyor, ona da hazırlıklı ya da iyi kalpli diye bir mazeret uydurmuşlar. Halbuki Injustice'de çok rahat yok edebilirdi. Ama bunlar tamamen çizgi roman, ve o anın satış rakamları ve popülaritesi ile ilgili...

Takmışsın Superman güçlü diye. Superman kadar ezik bir kahraman yok.

Daha çok seninle tartışmayacağım Superman'in yaptıklarından habersiz birine ne kadar güçlü olduğunu zaten anlatamayacağımı düşünüyorum. Sana hayatta başarılar...

Bence Marvel bir tek filmlerde iyi, arada birde çizgi seri. DC, animasyon filmleri, çizgi romanlar, oyunlarda Marvel'e fark atar bence.
Marvel'in yeni jenerasyon oyunları çıkacak ne zaman bilmiyorum ama yapım aşamasındalar. Eğer dövüş oyunu olmaz hikaye tabanlı RPG türünde filan olursa orada ipleri eline alabilir Marvel.

Evet, Arkham serisini tasarlayan Rocksteady firması yapacak, bir Avengers oyunu. Uzun soluklu bir oyun istiyorlarmış dediklerine, ama sonuçta bireysel bir karakter değil koskoca bir ekipten söz ediyoruz. Neredeyse her Marvel karakteri bir yerde Avenger oluyor. Büyük ihtimalle DC Universe Online tarzı bir oyunla gelirler, ama online olursa o grafikte oynayabilen az olacaktır. Belki de Ultimate Alliance tarzı bir oyunla gelirler hatta belki 3.sü olur?

Bir bakımdan Warner Bros.'un planlama hatası bu. Sırf film'deki karakterler çizgi romandan dolayı tanınıyor ve belli üne sahip diye giriş filmi çekmiyorlar. Aynı hata BvS de olduğu gibi. Sürekli birilerini de yönetmenlikten çıkarıp-kovdukları için planlar çöpe düşüyor. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı