K87 PRO Red Switch klavye alınır mı?

Hocam çok şey istiyorsunuz da bütçeniz yetmiyor :D. Bütçeyi 2-2.5k civarına çıkarıp %75 ve üstü klavye almanız.
Peki bu klavye dizimi Almanca'ya gore dizayn edilmis. Bizdekilerle yerleri farkli o sorun olmaz mi?
Windows diliniz Türkçe olduğu sürece bastığınız yerler Türkçe klavyeye göre çıkar.

2.-2.5 k arasinda ne önerirsiniz peki.
Bende 5087B ve 5108B mevcut. İkisinde de keycapsler içine gömülü ama büyük eller için pek sorun çıkaracağını sanmam. Sorun varsa alabilirim.

Bence biraz daha para biriktirip 5075S düşünebilirsiniz.

1) RGB olacak Rainbow olmayacak ve ben tek renk de kullanabileceğim ama tuşların yanında değil direk tuş harfleri de RGB ışık olacak.

2) Minimum TKL boyutunda olacak numpad de olabilir.

3) Sessiz Switch olacak.

4) Keycapleri çok küçük olmayacak benim eller biraz büyük de.

5) Cidden kaliteli bir şey olsun. Ben mağazalardan mekanik klavyeleri inceledim çoğu çok dandik.

1- RGB ve keycapsler ışık geçiriyor.
2- %75 boyut. (bence en ideali)
3- Cream Yellow switch çok da sesli değil.
4- Keycaps genişlikleri standart ama uzunluk olarak ASA profildi sanırım, daha uzun olur.
5- Akko kalitesinden söz ettiren bir marka. PCB, kasa, keycaps ve özellikle switch olarak üzmez.

Bu kriterlerinize uyan başka bir klavye bilemiyorum ne yazık ki.

Bugün gidip normalde G413 TKL SE alacaktim gittim denedim keycaplerin çok küçük oldugunu ve elime kucuk geldiğini gördüm o bile kucuk geliyorsa bunda hiç rahat edemem bence.
Klavyenin boyutu ile keycap boyutunun alakası yok. Büyük keycap istiyorsanız SA gibi profile sahip bir keycap seti alamanız lazım. Klavyeler genel olarak Cherry veya OEM profiline sahip oluyor.
Keycap profilleri olarak aratabilirsiniz.
Aliexpressten set alamanız dışında bu profilde bir keycap bulamanız pek mümkün değil. Amazon'a yeni geldiyse bilgim yok.

Kaan arkadaş doğru diyor aynı klavyeyi bende kullanıyorum keycap Switch'leri değiştirebiliyosunuz zaten fakat sen onu beğenmediysen Dierya markasına bakabilirsin.

Redragon K617 Fizz aldim hocam. Normalde bu kadar küçük klavye kullanmam ama alismaya çalışacağım. Genel olarak onerilen bir model sanirim bir de @Kaan Diktaş.

Redragon K617 Fizz aldim hocam. Normalde bu kadar küçük klavye kullanmam ama alismaya çalışacağım. Genel olarak onerilen bir model sanirim bir de @Kaan Diktaş.

Arkadaşlar güncelleme yapayım. Linkteki klavyeyi aldım ve çok memnunum. Tabii alışması biraz zor sürecek ama hem RGB efektleri olsun hem Switch'leri olsun çok güzel. Tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı