K9 alman kurdu nereden sahiplenilebilir?

apex38

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha önce 5 6 tane köpek büyütmüş biri olarak son günlerde bir erkek alman kurdu sahiplenmek istiyorum. Sizce nereden sahiplenebilirim?

Merhaba arkadaşlar, daha önce 5 6 tane köpek büyütmüş biri olarak son günlerde bir erkek alman kurdu sahiplenmek istiyorum. Sizce nereden sahiplenebilirim?

Hocam bu köpekleri sahiplenemezsiniz. Ticareti, piyasası var bu köpeklerin.

Ben sahiplenmek için Türkiye'de 4 il gezdim fakat sahiplendirelecek denen bu köpekler için en aşağı 3500 TL para istediler. Birkaç tane buldum sahiplendirelecek o köpekler de ölmek üzereydi. Ben de gidip tigemden sıraya girip kangal satın aldım.

Bir site var mı daha önce kurt köpeğim vardı yavru iken almıştım 5 yıl baktım çok akıllı köpekler.

Hocam tonlarca kedi/köpek sahiplenme sitesi var ilanların tamamında "sahiplendirelecek" yazıyor fakat aradığınızda ise para istiyorlar. Eğer şanslıysanız belediye barınaklarında oluyor rottweiler, alman çoban köpeği, pitbull gibi cinsler onları sahiplenebilirsiniz.

Son düzenleme:
K-9 polis köpeğinin kodu, cinsi değil yani. Eğitilmiş bir polis köpeğini imkanı yok sahiplenemezsin; yaralandıysa falan barınağa bırakabilirler bir ihtimal, onun için de bayağı şanslı olman lazım.

Alman kurdu ise ticareti çok dönen bir cins. Sahiplendirecek birini bulmak çok zor ama imkansız değil. Sitelerden falan bulabileceğini sanmıyorum, bireysel olarak çevrende araştırma yapman lazım.

Hocam tonlarca kedi/köpek sahiplenme sitesi var ilanların tamamında "sahiplendirelecek" yazıyor fakat aradığınızda ise para istiyorlar.
Anladım evet bir kaç sitede denk geldim ama kayseride yoktu istanbul antalya vs yerlerde

K-9 polis köpeğinin kodu, cinsi değil yani. Eğitilmiş bir polis köpeğini imkanı yok sahiplenemezsin; yaralandıysa falan barınağa bırakabilirler bir ihtimal, onun için de bayağı şanslı olman lazım.

Alman kurdu ise ticareti çok dönen bir cins. Sahiplendirecek birini bulmak çok zor ama imkansız değil. Sitelerden falan bulabileceğinizi sanmıyorum, bireysel olarak çevrende araştırma yapman lazım.
İnan 2 yıldır arıyorum dostum köpeğe masrafdan kaçmam daha önce kafkas çoban köpeğim ve kurt besleyen biri olarak yazıyorum

Anladım evet birkaç sitede denk geldim ama Kayseri'de yoktu İstanbul Antalya vs yerlerde.

Ben tigemdan kangal alınca bahçe büyük olduğu için bir köpek daha almak istedim ve il il belediye barınağı gezdim. Kastamonu belediye barınağından ölmek üzere olan bir rottweiler sahiplendim. İşin ilginci barınaklarda danua cinsi köpekler bile vardı. Belediye barınaklarında cins köpekler özellikle çok daha fazla. Şımarık insanlar alıp alıp köpekleri dışarıya atmışlar. Size tavsiyem bir gidip belediye barınaklarına bakın belki alman çoban köpeği bulursunuz.

K9 eğitimin adı, köpek cinsi değildir. Petcim.com gibi sitelerde ücretli alman kurdu sahiplenebilirsin, ama en az 500 doları gözden çıkartmakta fayda var.

Son düzenleme:
Ben tigemdan kangal alınca bahçe büyük olduğu için bir köpek daha almak istedim ve il il belediye barınağı gezdim. Kastamonu belediye barınağından ölmek üzere olan bir rottweiler sahiplendim. İşin ilginci barınaklarda danua cinsi köpekler bile vardı. Belediye barınaklarında cins köpekler özellikle çok daha fazla. Şımarık insanlar alıp alıp köpekleri dışarıya atmışlar. Size tavsiyem bir gidip belediye barınaklarına bakın belki alman çoban köpeği bulursunuz.
Tavsiyen için teşekkür ederim dostum dediğin gibi bir barınakları yoklamamda fayda var kafaya taktım alman kurdu alacağım başka bir ırk istemem hatta arkadaşım bana yavru pitbull verdi onu bile istemedim :)

K-9 arıyorsanız ancak emekli bir köpke bulabilirsiniz. Diğer türlü yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bu eğitim verilmiş köpkeleri bedava bulmak imkansız gibi. Parayla da 500 dolara bulunmaz çünkü sadece eğitimi 50k civarı. Yani kafadan 3K doları gözden çıkarmak lazım gibi.

Geri
Yukarı