Kaan N2 için hafif Android ROM önerisi

ghostrtr

Hectopat
Arkadaşlar 2. telefon olarak Kaan N2 kullanıyorum fakat feci şekilde kasıyor. Sıfırlasam bile 2 gün sonra aynı hale dönüyor. Bu telefona mevcut Android sürümünden daha hafif bir Android sistemi kurmak mümkün mü? Mümkün ise hangisini kurmalıyım? Telefonda garanti yok istediğim gibi root atabilirim.

Arkadaşlar 2. telefon olarak Kaan N2 kullanıyorum fakat feci şekilde kasıyor. Sıfırlasam bile 2 gün sonra aynı hale dönüyor. Bu telefona mevcut Android sürümünden daha hafif bir Android sistemi kurmak mümkün mü? Mümkün ise hangisini kurmalıyım? Telefonda garanti yok istediğim gibi root atabilirim.
Hocam öyle bir marka mı var?

Bu işe yarar mı ben yeni bir Android sürümü kurmayı düşünüyordum.

İşe yarayacaktır fakat çok fazla etki etmiyor. Videodaki telefonda düşük RAM kapasiteli olduğu için performans sağladı. Sizin telefonunuz 3 GB RAM'e sahip olduğu için fazla bir etki etmeyecektir.

Evet vardı 4 5 yıl önce almıştım telefonu.

Uygun olup olmadığını nasıl anlayacağım?

Telefonunuzun kernelini öğrenmeniz gerek. Kernel'in içinde telefonunuzun sürücüleri bulunur.
Her telefonunki farklıdır. Başka bir telefonun Kernel'ini kendi telefonunuza yüklemeye çalışmayın sürücüleri uyumsuz olacaktır ve telefon açılmayacaktır.
Telefonunuz TWRP destekliyorsa herhangi bir Custom ROM yükleyerek yapmayı deneyebilirsiniz.
Fakat uyumsuz olursa çöker ve stock ROM'u tekrar yüklemeniz gerekir ve uğraştırıcı bir yöntem.

Son düzenleme:

İyi forumlar bende Kaan N2 kullacısıyım
forumda daha önce paylaşımını yapmıştım telefonunu fabrika ayarlarına geri döndürüp orada yazdığımız gibi gereksiz uygulamaları kaldırınca telefonda bi rahatlama oluyor daha kullanılabilir hale geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı