Kabataş Erkek Lisesi - Tofaş Fen Lisesi - İstanbul Erkek Lisesi

Ztn özellikle Kabataş'ın Almanca olması beni etkiliyor 2 tane yabancı dilimin olması açısindan ayriyetten ben sözelden nefret eden bir sayısal öğrencisiyim ancak kabataşa gidip almancaya sahip olmaya değeceğini düşünüyorum şehir konusunda dediğim gibi Bursa'ya 80 km uzaklıkta olan bir ilçede yaşıyorum yani tofaşa gidersem aileme yakın olucam ama yinede yurtta kalıcam

İşte benim Almanya'ya gitmek gibi bir hedefim henüz yok onun yerine buradaki en iyi üniversitelerde okumayı düşünüyorum
Kabataş'ın Almanca eğitimi o kadar iyi değil ben sana IEL'e gelmeni tavsiye ederim. Eğer Almanya'ya gitmezsen bile C1 Almanca Dil Diplomasını da almış olursun ve iyi bir üniversiteye de yerleşebilirsin. IEL'dekilerin çoğu ilk 1000'e giriyor zaten.

Kabataş'ın denizin yanında olmasının dışında hiç bir artısı yok. Tofaş fen de iyidir eminim ancak bu karşılaştırmanın galibi gerek camiası, gerek yurt dışına gönderme oranı, gerek tarihi, gerek eğitimi ve kalitesiyle İstanbul Erkek Lisesi olacaktır.

Kabataş'ın denizin yanında olmasının dışında hiç bir artısı yok. Tofaş fen de iyidir eminim ancak bu karşılaştırmanın galibi gerek camiası, gerek yurt dışına gönderme oranı, gerek tarihi, gerek eğitimi ve kalitesiyle İstanbul Erkek Lisesi olacaktır.
Hocam fikrinize katılıyorum. Konuyla alakasız olarak bir şey söyleyeceğim. Kendinizi Lgs kurbanı olarak tanıtmışsınız. İstediğiniz dilim neydi ne oldu?

Hocam fikrinize katılıyorum. Konuyla alakasız olarak bir şey söyleyeceğim. Kendinizi Lgs kurbanı olarak tanıtmışsınız. İstediğiniz dilim neydi ne oldu?
Hocam sene boyu çok çalışmıştım ve sona doğru çoğu denemede 500 puan yapmıştım. Yaptığım en kötü deneme bile 470 idi.
Bu yüzden minimum %0,3’e girerim diye düşünüyordum. Ama gel gör ki sınavda zor soruları yapıp kolay sorularda ufak şeylerden gittim. Sonuç olarak 465 ile %1,35’e girdim. Maalesef benden az çalışanların benden iyi yaptığı tuhaf bir sınav oldu. Gerçekten 1 senem çöp gibi hissettiğim için kendimi böyle tanıtıyorum.

Kız olmaya lisede okunmaz.!!!
Hocam yanlışınız var Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi uzun yıllardır karma liselerdir.
Geçmişte erkek lisesi oldukları için adlarının böyle kalmasına karar verilmiştir.

İEL hakkında tek merak ettiğim sayısal dersler alman müfredatına göre diye duymuştum yani sayisaldan YKS'ye girerken ayrı bir hazırlık yapmammi gerekiyor.

İEL hakkında tek merak ettiğim sayısal dersler alman müfredatına göre diye duymuştum yani sayisaldan YKS'ye girerken ayrı bir hazırlık yapmammi gerekiyor.
Bildiğim kadarıyla 11 ya da 12. Sınıfta bir seçim yapmanı sağlıyorlar YKS veya ABITUR.
Ancak eğer sen, Almanya'da üniversite okumak değil de, YKS ile Türkiye'de üniversite okumak istiyorsan kesinlikle iel'e GİTME. Çünkü okul buna hazırlayamıyor.
Ama yine iyi bir düşün derim. Almanya'da üniversite okumayı neden istemezsin ki?

Bildiğim kadarıyla 11 ya da 12. Sınıfta bir seçim yapmanı sağlıyorlar YKS veya ABITUR.
Ancak eğer sen, Almanya'da üniversite okumak değil de, YKS ile Türkiye'de üniversite okumak istiyorsan kesinlikle iel'e GİTME. Çünkü okul buna hazırlayamıyor.
Ama yine iyi bir düşün derim. Almanya'da üniversite okumayı neden istemezsin ki?
Hocam aslında hazırlıyor zaten IEL'de YKS'ye girenlerin çoğusu ilk 1000'e giriyor.
Ve de C1 Dil Diploması da almış oluyorsun ki bunu diğer liselerden alman zor, kendin Goethe'nin sınavına girmen lazım onun da geçerliliği 2 yıl. Okuldakinin sınırsız.

Hocam aslında hazırlıyor zaten IEL'de YKS'ye girenlerin çoğusu ilk 1000'e giriyor.
Ve de C1 Dil Diploması da almış oluyorsun ki bunu diğer liselerden alman zor, kendin Goethe'nin sınavına girmen lazım onun da geçerliliği 2 yıl. Okuldakinin sınırsız.
Hocam ben bu liseyi çok araştırmıştım zamanında ve YKS'ye girecekseniz çoğu kişi bu liseyi önermiyor.
Eğer hem Türkiye de okuyayım, hem de yurt dışında ayağım olsun düşüncesindeyseniz Galatasaray Lisesi'ni öneririm. Sözelci olarak bilinir ancak aksine içinde çok sayısalcı vardır.
iel eğer Almanya'da üniversite okumakta kararlıysanız tercih edilmeli.

Bildiğim kadarıyla 11 ya da 12. sınıfta bir seçim yapmanı sağlıyorlar YKS veya abıtur.
Ancak eğer sen, Almanya'da üniversite okumak değil de, YKS ile Türkiye'de üniversite okumak istiyorsan kesinlikle Iel'e gitme. Çünkü okul buna hazırlayamıyor.

Çünkü her ay 500-1000 avro masrafım olacak ve bunu kaldıramayiz.

Ayrıca bu sadece yurt parası

Geri
Yukarı