Kablo hırsızlığı yüzünden uzun zamandır evde internet yok

HAKAN BUĞRA

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.
Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var. Müstakil evlerin olduğu bir ilçede yaşıyorum. Türk Telekom omurgası üzerinden hizmet alıyoruz.
Mahallede kablo hırsızlığı bahanesiyle 9 Mart tarihinden bu yana evimde internet yok.

Mahallemizde tek saha dolabı var. Aynı telefon direğindeki kutudan bağlantı yapılan komşumda internet var, bende yok.

Komşumun servis sağlayıcısı Türk Telekom, benim ise poyraznet ( arıza gerçekleştiğinde GIBIRNet abonesiydim, onlar sorunu çözemeyince şansımı Poyraznet'den yana kullanayım dedim ).

İnternetin gittiği 9 Mart tarihinden bu yana, her iki firma aracılığıyla toplamda 15 kadar arıza kaydı bıraktım.
Her seferinde bana bir tarih veriyorlar ve o tarih geldiğinde arızam giderilmemiş oluyor, tekrar arıza kaydı bırakıyorum onlarda başka bir tarih veriyor. Bu şekilde devam edip giden döngü var. 7 Mayıs itibarıyla hala internetim yok.

Bayramdan önce Türk Telekom saha ekipleriyle görüştüm bana söyledikleri " arıza kaydı sistemimde gözükmüyor, bana düşmedikçe işlem yapamam" yanıtını aldım.

Sabit internet bağlantısı olan tüm komşuların kapısını tek tek çaldım. Hiçbirinde internet gitmemiş. Yani farklı işletmeciden hizmet aldığım için yaşanılan arızanın bilerek ve isteyerek giderilmediği kanaatindeyim.

Bunun üzerine BTK ve CİMER'e durumu anlatan şikayetlerde bulundum.

Başka ne yapabiliim? Dava açma imkanım var mı?
Ne gibi adımlar atmalıyım?

Poyraznet ? İlk defa adını sizden duydum biraz araştırdım ucuz fiyata en dandik hizmet sloganı verilebilir. Neyse kısaca dava açabilirsin.

Poyraznet? İlk defa adını sizden duydum biraz araştırdım ucuz fiyata en dandik hizmet sloganı verilebilir. Neyse kısaca dava açabilirsin.

Aslında firma fark etmiyor. Omurga Türk Telekom neticede. TurkNet veya başka firmalara geçsem de süreç aynı şekilde işleyecek muhtemelen.

Peki davayı nasıl açabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Geri
Yukarı