Kablo net iyi bir tercih mi?

Makaleler
1
Yer
Moscow Metro
Daha fazla  
Merhaba, yeni taşındığımız binada boş port yok ve TTNET bu sorunu yakında çözecek gibi değil, bende TTNET yerine Kablonet almayı düşünüyorum, anladığım kadarıyla modemi pek iyi değilmiş, onun dışında herhangi bir sorunu var mı? Ayrıca sizin Kablonet deneyiminiz nasıldı?

Aynı şekilde bizde de port yoktu ve 2 ay internetsiz bırakıldıktan beri 3-4 yıldır kablonetteyiz. Hayır, modemi sorunlu değil neden öyle diyorlar anlamıyorum ama gayet iyi. Sadece en başta update vb. şeyler attığı için internet çok kesiliyordu fakat düzeltildi, 1 ay falan oldu fakat çok değil. İnternet ve ping değerleri çok iyi. 4 kişi aynı anda kullanılmasına rağmen +1 ping bile yemiyorum oyunlarda (ethernet kablosu bağlı değil, internet koridorda ve ben salondayım yani mesafe fazla). Gayet iyi bir tercih diyebilirim, iyi ki tercih ettim diyorum sırf ping yüzünden. Ne kadar internet denediysek hiçbiri böyle performans vermemişti. Ayrıca, bazı paketler akşamdan (19:00-00:00) arasına kadar internet hızı düşüyor fakat pingte değişme olmadığını belirtmek isterim.

Hocam "Akıllı Sınırsız" paketlerin hızı düşüyor, "Sınırsız" olanlarınki düşmüyor ona dikkat etmeniz lazım. Modem de 1-2 sene sonucunda sorun yaşatıyor diye biliyorum birçok arkadaşım muzdaripti kablosuzda, kendim kullanmadığım için net bir şey söyleyemeyeceğim.

Hocam "Akıllı Sınırsız" paketlerin hızı düşüyor, "Sınırsız" olanlarınki düşmüyor ona dikkat etmeniz lazım. Modem de 1-2 sene sonucunda sorun yaşatıyor diye biliyorum birçok arkadaşım muzdaripti kablosuzda, kendim kullanmadığım için net bir şey söyleyemeyeceğim.
O sorunu çok merak ediyorum, biliyorsanız beni de bilgilendirin hocam çünkü bizde 3-4 senedir bu modem kullanılıyor hiçbir sorun çıkmadı ama bu foruma bakılınca, yok modemi şöyle yok böyle diye gömülmüş anlayamadım.

Ben de hep arkadaşlardan ve forumdan görüyorum hocam bizzat deneyimleyemedim. Zaten Türksat da modemi değiştiriyor bildiğim kadarıyla sorun durumunda. Ayrıca boş port açılsa bile TT altyapısında hızın ne kadar olacağı belli değil, Türksat altyapısı çok daha stabil. Bence gayet iyi bir tercih

Ben sınırsız kullanıyorum 9-10 sene olacak hiç değiştirmeyi düşünmedim ayrıca VDSL de kullandım kesinlikle fiber ve VDSL farkını çok net anladım çok memnunum değiştirmeyi düşünmüyorum. Öneririm.

Aynı şekilde bizde de port yoktu ve 2 ay internetsiz bırakıldıktan beri 3-4 yıldır kablonetteyiz. Hayır, modemi sorunlu değil neden öyle diyorlar anlamıyorum ama gayet iyi. Sadece en başta update vb. şeyler attığı için internet çok kesiliyordu fakat düzeltildi, 1 ay falan oldu fakat çok değil. İnternet ve ping değerleri çok iyi. 4 kişi aynı anda kullanılmasına rağmen +1 ping bile yemiyorum oyunlarda (ethernet kablosu bağlı değil, internet koridorda ve ben salondayım yani mesafe fazla). Gayet iyi bir tercih diyebilirim, iyi ki tercih ettim diyorum sırf ping yüzünden. Ne kadar internet denediysek hiçbiri böyle performans vermemişti. Ayrıca, bazı paketler akşamdan (19:00-00:00) arasına kadar internet hızı düşüyor fakat pingte değişme olmadığını belirtmek isterim.
Hız düşme olayı paketten pakete değşir bende düşmeyeni var önceden bende kullanıyordum o paketi sonra yükselttim.

Kablonet iyi ama aktivasyon için 420 TL ve modem içinde aylık 20 TL alması bana göre saçma. Ayrıca TT altyapı için Buraya e-Devlet aracılığı ile başvurun;

Modemleri gayet iyi ve o kullanılan modemlerde en ufak kusurda bile gelip değiştiriyorlar modemler olmuş zaten 1300-1400 TL 20 TL ayda versen ne olacak aldığın modem eninde sonunda arıza çıkaracak eskecek tekrar alman gerekecek 20 TL'yi yılda versen 240 TL para ben kullanıyorum kiralık modem çok daha iyi ve altyapısı çok stabil diğerlerinden daha iyi.

Kablonet iyi ama aktivasyon için 420 TL ve modem içinde aylık 20 TL alması bana göre saçma. Ayrıca TT altyapı için buraya e-Devlet aracılığı ile başvurun;

Açıkçası Türk Telekom'un port açacağını sanmıyorum, 24 ay civari maksimum bekleme süresi var ama benim 1 hafta bile zamanım yok, ondan dolayı Kablonet'i tercih etmeyi düşünüyorum. Ayrıca bahsettiğiniz aktivasyon ücreti yanlış değilsem ücretsiz, en azından kablenet sitesinde ki taahhütlü tarifelerde böyle.

Açıkçası Türk Telekom'un port açacağını sanmıyorum, 24 ay civari maksimum bekleme süresi var ama benim 1 hafta bile zamanım yok, ondan dolayı Kablonet'i tercih etmeyi düşünüyorum. Ayrıca bahsettiğiniz aktivasyon ücreti yanlış değilsem ücretsiz, en azından kablenet sitesinde ki taahhütlü tarifelerde böyle.

Evet taahhütlülerde alınmıyor.

Geri
Yukarı