Kablo net OBS sorunu

ZantiagO

Hectopat
Merhaba. 1 haftadır kablo net abonesiyim. Yayın için başvuru yaptım ve 10Mbps simetrik internet bağlattım. Evdekiler içinde 100Mbps fiber bağlattım. Yani toplamda 2 adet abonelik mevcut evimde aynı sağlayıcıdan. Sorunum şu yönde Speedtest üzerinde 9.80 - 10Mbps arasında upload alıyorum. Ama saat 21:00 ve 00:00 aralarında OBS üzerinde 2 Mbps'nin üstüne çıkamıyorum 0 kbps kadar düşüyor. Ve Speedtest üzerinde ve internette hâlâ bir sorun yok olarak görünüyor. 9.70 download - 9.90 upload alıyorum. OBS programına geçip yayını başlatıyorum, kırmızı olarak başlıyor 0 kbps ile 2 - 3Mbps arasında oluyor ve saat 00:00 olduğunda sorun düzeliyor. İki internet te bu sorun mevcut 2 bilgisayarda'da deniyorum aynı sorun var ve aynı saatte başlayıp aynı saatte bitiyor. Ama Speedtest üzerinde sorun yok sadece OBS üzerinde bu problem var aşağıda video bıraktım. Eski sağlayıcım Vodafone Net'te bu sorun yoktu aynı altyapı aynı sinyal altyapı Türksat'ın kendi fiber alt yapısı hiçbir sorunum yok tek sorunum OBS üstündeki bu problem var sağlayıcıda sinyallerde sorun olmadığı için de bir çözüm sağlamıyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim? Teşekkürler.

Merhaba. 1 haftadır kablo net abonesiyim. Yayın için başvuru yaptım ve 10Mbps simetrik internet bağlattım. Evdekiler içinde 100Mbps fiber bağlattım. Yani toplamda 2 adet abonelik mevcut evimde aynı sağlayıcıdan. Sorunum şu yönde Speedtest üzerinde 9.80 - 10Mbps arasında upload alıyorum. Ama saat 21:00 ve 00:00 aralarında OBS üzerinde 2 Mbps'nin üstüne çıkamıyorum 0 kbps kadar düşüyor. Ve Speedtest üzerinde ve internette hâlâ bir sorun yok olarak görünüyor. 9.70 download - 9.90 upload alıyorum. OBS programına geçip yayını başlatıyorum, kırmızı olarak başlıyor 0 kbps ile 2 - 3Mbps arasında oluyor ve saat 00:00 olduğunda sorun düzeliyor. İki internet te bu sorun mevcut 2 bilgisayarda'da deniyorum aynı sorun var ve aynı saatte başlayıp aynı saatte bitiyor. Ama Speedtest üzerinde sorun yok sadece OBS üzerinde bu problem var aşağıda video bıraktım. Eski sağlayıcım Vodafone Net'te bu sorun yoktu aynı altyapı aynı sinyal altyapı Türksat'ın kendi fiber alt yapısı hiçbir sorunum yok tek sorunum OBS üstündeki bu problem var sağlayıcıda sinyallerde sorun olmadığı için de bir çözüm sağlamıyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim? Teşekkürler.

CGNAT IP'desiniz sanırım. Kablonet'i arayın ve yayın yaparken sorunlar yaşadığınızı CGNAT IP'den çıkmanız gerektiğini çünkü port açamadığınızı ve bu durumun internet akışında olumsuzluklara yol açtığını söyleyin. Dinamik İP'ye geçiş sağlamalarını isteyin.

Çünkü gözlemlerime göre bazı sunuculara Upload yaparken Upload için açık olması gereken portlar barındırıyor. Başta 2 Mbpsyle başlayıp kilobaytlara düşebiliyor. Bunların hepsi gözlemlerime dayanıyor. Denemenizi tavsiye ederim.

Gerekli Portlar açık olmadığı için bu problemi yaşıyorsunuz.

CGNAT IP'desiniz sanırım. Kablonet'i arayın ve yayın yaparken sorunlar yaşadığınızı CGNAT IP'den çıkmanız gerektiğini çünkü port açamadığınızı ve bu durumun internet akışında olumsuzluklara yol açtığını söyleyin. Dinamik IP'ye geçiş sağlamalarını isteyin.

Çünkü gözlemlerime göre bazı sunuculara upload yaparken upload için açık olması gereken portlar barındırıyor. Başta 2 Mbps'yle başlayıp kilobaytlara düşebiliyor. Bunların hepsi gözlemlerime dayanıyor. Denemenizi tavsiye ederim.

Gerekli portlar açık olmadığı için bu problemi yaşıyorsunuz.

Statik IP hizmetleri mevcut aylık 19, 99TL'ye ama bunu almak sorunumu çözer mi? Çünkü dediğim gibi sadece 21:00 ve 24:00 aralarında bu sorun oluşuyor ve anında düzeliyor ya da anında başlıyor. Hiç saniyesi bile aksamıyor sanki programlamışlar gibi.

Statik IP hizmetleri mevcut aylık 19, 99TL'ye ama bunu almak sorunumu çözer mi? Çünkü dediğim gibi sadece 21:00 ve 24:00 aralarında bu sorun oluşuyor ve anında düzeliyor ya da anında başlıyor. Hiç saniyesi bile aksamıyor sanki programlamışlar gibi.
Statik IP almadan Dinamik IP'ye geçiş yapmalarını talep eder misiniz? Eğer olmaz derlerse siz şikayetinizi aynen anlatın. Bende de benzer bir durum oluyordu. Sebebi NAT ve Port akışıydı. Sonrasında gerekenleri yaptım ve düzeldi. Dinamik İP'de daha şanslı olursunuz bu açıdan. Bir dediğimi deneyin olmazsa tekrar yazarsınız sayın hocam.

Statik IP almadan dinamik IP'ye geçiş yapmalarını talep eder misiniz? Eğer olmaz derlerse siz şikayetinizi aynen anlatın. Bende de benzer bir durum oluyordu. Sebebi NAT ve port akışıydı. Sonrasında gerekenleri yaptım ve düzeldi. Dinamik IP'de daha şanslı olursunuz bu açıdan. Bir dediğimi deneyin olmazsa tekrar yazarsınız sayın hocam.

Şu anda dinamik IP'de olduğum söylenildi. Ama yüzlü bloktan çıkarılma kaydı bıraktırmıştım. Onun sonuçlanmasını bekliyorum şu anda. O sonuçlanınca düzelmezse mecburen statik IP geçeceğim gibi duruyor benim anlamadığım diğer sağlayıcıda aynı altyapı aynı sinyal olmasına rağmen sadece ISS'ler farklı, bu sorunu yaşamadım hiç.

Şu anda dinamik IP'de olduğum söylenildi. Ama yüzlü bloktan çıkarılma kaydı bıraktırmıştım. Onun sonuçlanmasını bekliyorum şu anda. O sonuçlanınca düzelmezse mecburen statik IP geçeceğim gibi duruyor benim anlamadığım diğer sağlayıcıda aynı altyapı aynı sinyal olmasına rağmen sadece ISS'ler farklı, bu sorunu yaşamadım hiç.
Bencede ilginç bir durum. Umarım çözülür. Statik IP alın. Bir ay deneyin. Düzelirse kullanırsınız. Düzelmezse değiştirin.

Hocam TCP 1935 portu açık mı bir bakar mısınız?

O port kapalıysa açın.
Nasıl port açıldığını internetten bulabilirsiniz. Belki sorunun temeli bu olabilir.

TCP 1935 (RTMP)

Bencede ilginç bir durum. Umarım çözülür. Statik IP alın. Bir ay deneyin. Düzelirse kullanırsınız. Düzelmezse değiştirin.

Hocam tcp 1935 portu açık mı bir bakar mısınız?

O port kapalıysa açın.
Nasıl port açıldığını internetten bulabilirsiniz. Belki sorunun temeli bu olabilir.

Tcp 1935 (rtmp)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada anlatıldığı gibi mi değilse zahmet olmazsa bir tane kaynak atar mısınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada anlatıldığı gibi mi değilse zahmet olmazsa bir tane kaynak atar mısınız?

İlk şuradan portun açık olup olmadığını kontrol edin.

Sonrasında şuraya bakabilirsiniz:

İlk şuradan portun açık olup olmadığını kontrol edin.

Sonrasında şuraya bakabilirsiniz:

Bugün aranıldım sorun yoğunluk ve port kaynaklı dendi ücretsiz iade abonelik sonlandırma teklifi edildi ama benim anlamadığım Speedtest üzerinde sorunum yok hiçbir şey üstüne sorun yokken neden sadece OBS üzerinde böyle bir problem yaşıyorum? Yüzlü IP bloğundan çıkarıldım statik IP aldım her şey yapıldı ama sorun hâlâ devam etmekte.

Bugün aranıldım sorun yoğunluk ve port kaynaklı dendi ücretsiz iade abonelik sonlandırma teklifi edildi ama benim anlamadığım Speedtest üzerinde sorunum yok hiçbir şey üstüne sorun yokken neden sadece OBS üzerinde böyle bir problem yaşıyorum? Yüzlü IP bloğundan çıkarıldım statik IP aldım her şey yapıldı ama sorun hâlâ devam etmekte.
Portun açık olup olmadığını kontrol ettiniz mi hocam. Portun açık olup olmadığını bir test edin. Orada linkler var. Bir dediğimi test eder misiniz hocam.

Geri
Yukarı