Kablolama nasıl yapılır?

DirkFree

Femtopat
Daha fazla  
İtopya'dan hazır bir sistem aldım geldiğinde açıkta olan kablolar vardı. Bunları nereye takacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan bize kabloları paylaşır mısın?
Biri 6lı biri 2li 2 adet pin var psu tarafında ise kablo karmaşası var elime böyle ulaştı
17114565817082093418699199375682.jpg
17114565397336329383299640275211.jpg

Genel görünüm bu şekilde
IMG20240326153936.jpg

Kardeşim alttaki ekran kartı için diye biliyorum. Yani Pcı-e. Diğeri yedek olmalı. Çünkü yedek kablo genelde oluyor. Boşta olan yalnız bu ikisi mi? Ekran kartı yok değil mi bu PC' de?

Son düzenleme:
Kardeşim alttaki ekran kartı için diye biliyorum. Yani Pcı-e. Diğeri yedek olmalı. Çünkü yedek kablo genelde oluyor. Boşta olan yalnız bu ikisi mi? Ekran kartı yok değil mi bu PC' de?
Psu'nun yanındaki kablo karmaşası dışında sadece o ikisi var ki o iki kablo da zaten psu tarafından geliyor eğer o pin ekran kartı içinde nereye takmam lazım ve psu tarafındaki o kadar şey ne olacak ne olduklarını bilmiyorum bile
IMG20240326155801.jpg
IMG20240326155751_01.jpg
IMG20240326155732_01.jpg

Abi ayrıca bu ekran kartını falan nereye takacağım hiç bilmiyorum parçalarla bakışıyoruz mümkünse bana discord'unuzu verebilir misiniz anlık olarak anlatımınız çok yardımcı olacaktır

Son düzenleme:
Psu'nun yanındaki kablo karmaşası dışında sadece o ikisi var ki o iki kablo da zaten psu tarafından geliyor eğer o pin ekran kartı içinde nereye takmam lazım ve psu tarafındaki o kadar şey ne olacak ne olduklarını bilmiyorum bileEki Görüntüle 2151062Eki Görüntüle 2151063Eki Görüntüle 2151064

Abi ayrıca bu ekran kartını falan nereye takacağım hiç bilmiyorum parçalarla bakışıyoruz mümkünse bana discord'unuzu verebilir misiniz anlık olarak anlatımınız çok yardımcı olacaktır
Tek tek yazacağım. Ekran kartının görüntüsünü bana at. Girişlerini göster. DSP ya da HDMİ demiyorum. Orada ayrı kablo girişi olacak.

Biri 6lı biri 2li 2 adet pin var psu tarafında ise kablo karmaşası var elime böyle ulaştıEki Görüntüle 2151050Eki Görüntüle 2151049

Genel görünüm bu şekildeEki Görüntüle 2151052
Ekran kartını 3. resimde attığın gibi RAM girişine benzer tek bir giriş var. İşlemcinin hemen altında. Oraya takılacak. Takmadan önce sağda pabuca benzer indirmen gereken mandal var. İndir onu. Ekran kartını taktığında ''Tık'' sesi gelir. Altta resimler mevcut. Daha sonra kablolardan olan güç kablosunu tak. tamamdır.

Dosya Ekleri

• Ekran kartının takılacağı yer..png
    Ekran kartının takılacağı yer..png
    434,2 KB · Görüntüleme: 17
  • Güç girişi.png
    Güç girişi.png
    135,6 KB · Görüntüleme: 21
  • DIŞ VE İÇ.png
    DIŞ VE İÇ.png
    981,6 KB · Görüntüleme: 19
  • Ekran Kartını kasaya sabitleme.png
    Ekran Kartını kasaya sabitleme.png
    297,5 KB · Görüntüleme: 21
  • Taktıntan sonra içinden.png
    Taktıntan sonra içinden.png
    373,2 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Tek tek yazacağım. Ekran kartının görüntüsünü bana at. Girişlerini göster. DSP'ya da HDMI demiyorum. Orada ayrı kablo girişi olacak.

Ekran kartını 3. resimde attığın gibi RAM girişine benzer tek bir giriş var. İşlemcinin hemen altında. Oraya takılacak. Takmadan önce sağda pabuca benzer indirmen gereken mandal var. İndir onu. Ekran kartını taktığında "Tık" sesi gelir. Altta resimler mevcut. Daha sonra kablolardan olan güç kablosunu tak. Tamamdır.

Abi mandalı indirdim ama bastırmaya korkuyorum ekran kartına zarar gelir diye girişe tam olarak neresi oturacak

Abi mandalı indirdim ama bastırmaya korkuyorum ekran kartına zarar gelir diye girişe tam olarak neresi oturacak
Örnek bir takma videosu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı