Kablolu İnternet Hızı 10 Mbps İle Sınırlandı

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba. Yakın zamanda eve internet aldık, ancak kedim modemi bir kere devirdi. O zamandan beri modeme çok dokununca internet gidiyor. Sanırım ucundaki şeyle alakalı sorunum.

Bugün konusunu açtım, bilgisayada interneti kablo ile kullanıyorum. Ve önceden terabaytlarca dosya indirdim, almam gereken hızı alıyordum bilgisayarda. Ancak bugün durduk durmadık yere modemin LAN hızı maksimum 10 Mbps ile sınırlanmış. Telefondan hız testi yapınca 30-40 Mbps alıyordum (Normalde 32 Mbps). Resimler konudadır. Bakım sonrası internette yavaşlık - Technopat Sosyal

İlk başta bilgisayara bağladığım kabloyu modemden ankastreye takmayı düşündüm. Ancak farkettim ki farklılar. Sonra modemi fabrika ayarlarına döndürdüm. Ancak LAN sınırı hala 10 Mbps idi. Diğer LAN portlarına takayım dedim, ancak o sırada internet gitti, başta anlattığım sorun. Ve bir daha da halledemedim ne olduysa.
Yarın Vodafone'u arayıp kabloyu yenilemeleri için çağıracağım. Ne kadar ücret alıyorlar, veya bunu evde kendim yapabilir miyim, bilgisi olan var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tıpa tıp aynı soruyu bende yaşıyorum nasıl cözebilirim
Modemi sıfırlayabilirsin sanırım. Ben çözemedim, kendi kendine düzeldi.
Ayrıca telefonumdan USB tethering özelliğini açıp wifi'ye bağlıyorum, sonra USB ile bilgisayara. Kablosuz internet oluyor yani, bilgisayarı modeme yakın bir yere götürünce öyle yapıyorum çünkü kablo çok uzun. Sen de aynısını yapıp hız sınırlamasından kurtulabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı