Kablolu internet sorunsuz iken kablosuz internet çok yavaş

Yer
The Fields of Ard Skellig
Daha fazla  
Kabloluda vadedilen hızı rahatlıkla alırken kablosuz da çok düşük hızları görmeye başladım. Aralarında illaki fark olacağını biliyorum fakat kablosuz internet şu an çok yavaş. Öncesinde böyle bir şey yaşamadım ve herhangi bir ayar değişikliği yapmadım. Hem 2.4 GHz hem de 5 GHz kanalı açık halde kullanıyorum. Modem ZTE H3600 V9 ve sağlayıcı Superonline. Modemi kapatıp bekledim, telefonumu yeniden başlattım, sadece 5GHz açık olacak şekilde denedim fakat sonuç değişmedi. Wi-Fi'ya kısıtlama yapmış da olamam çünkü aldığımdan beri hiçbir ayar değişikliği yapmadım. Çözümü bilen herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Kabloluda vadedilen hızı rahatlıkla alırken kablosuz da çok düşük hızları görmeye başladım. Aralarında illaki fark olacağını biliyorum fakat kablosuz internet şu an çok yavaş. Öncesinde böyle bir şey yaşamadım ve herhangi bir ayar değişikliği yapmadım. Hem 2.4 GHz hem de 5 GHz kanalı açık halde kullanıyorum. Modem ZTE H3600 V9 ve sağlayıcı Superonline. Modemi kapatıp bekledim, telefonumu yeniden başlattım, sadece 5GHz açık olacak şekilde denedim fakat sonuç değişmedi. Wi-Fi'ya kısıtlama yapmış da olamam çünkü aldığımdan beri hiçbir ayar değişikliği yapmadım. Çözümü bilen herkese şimdiden teşekkürler.
Arada ne kadar fark var.

Önceden benim internet ayarlarımı bir hacker şifremi bulup değiştirmişti. Modeminizin desteğini arayıp kontrol ettirin. Belki size de aynısı olmuştur. Veya yeni bir modem talep edin. Belki sorun modemin Wİ-Fİ dağıtmasında olan bir sorun yüzündendir.

Önceden benim internet ayarlarımı bir hacker şifremi bulup değiştirmişti. Modeminizin desteğini arayıp kontrol ettirin. Belki size de aynısı olmuştur. Veya yeni bir modem talep edin. Belki sorun modemin Wi-Fi dağıtmasında olan bir sorun yüzündendir.

Son çare olarak müşteri hizmetlerini arayacağım. Şimdi kendi halledebileceğim bir şey varsa halledip uğraşmadan sorunu bitirmek istiyorum.

Bunun asıl nedeni sinyal çakışması. Kanal değiştirmek lazım.

Neye göre ve nasıl değiştireceğim hakkında en ufak fikrim yok maalesef.

Geri
Yukarı